В області знищено понад 650 га борщівника Сосновського

Найбільші осередки бур'яну зафіксовано у Турківському (218 га) та Старосамбірському (115 га) районах
     2390  

З початку року на Львівщині провели заходи зі знищення борщівника Сосновського на площі більше 656 га, повідомляє прес-служба ЛОДА.

Нагадаємо, борщівник негативно впливає на біорізноманіття. Він доволі агресивно витісняє місцеві види не лише трав’яних, а й деревних порід, монополізує територію. У борщівника Сосновського отруйний сік, який викликає важкі фотохімічні опіки у людей і тварин. Найбільшу кількість постраждалих фіксують у літні місяці, адже саме в період спеки найбільш ймовірним є контакт людини із отруйною рослиною.

Якщо борщівник Сосновського росте поряд, намагайтеся його знищити, але обов’язково дотримуйтесь таких правил:

– ніколи не ведіть боротьбу, не захистивши шкіру та очі, адже від моменту потрапляння соку на шкіру до виникнення хімічного опіку може пройти значний період часу;

– пам’ятайте, що сік борщівника стає небезпечним і здатним спричиняти опіки під дією сонячних променів;

– найкращими методами боротьби з борщівником є скошування в період цвітіння двічі на рік, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація рослини та повторне цвітіння;

– ефективним також є зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см нижче рівня ґрунту.

Водночас зазначаємо, що в області постійно проводять обстеження районів Львівської області щодо проведення заходів боротьби з борщівником Сосновського.

Про те, як правильно надати першу допомогу при опіках борщівником, читайте тут.