X
    Categories: Новини

Українського пілота, який наосліп посадив пошкоджений літак у Туреччині, нагороджено орденом «За мужність». ВІДЕО

Фото із Фейсбук

Президент України Петро Порошенко нагородив пілота турецької компанії Atlas Global Олександра Акопова орденом «За мужність». Про це Петро Порошенко написав на своїй facebook-сторінці.

«Наш співвітчизник без перебільшення став героєм, посадивши наосліп вщент побитий градом літак в стамбульському аеропорту. Завдяки надвисокому професіоналізму та нечуваній витримці Олександра 121 пасажир та 6 членів екіпажу відтепер можуть святкувати свій другий день народження. Вчинку українця аплодує весь світ.

Щойно підписав указ про нагородження Олександра Акопова орденом «За мужність». Вся Україна пишається неймовірним вчинком нашого героя!» – написав глава держави.

В Указі зазначено, що українця відзначено високою державною нагородою «за мужність і самовідданість, виявлені під час виконання службового обов’язку та високий професіоналізм».

 

Нагадаємо, пілот турецької компанії Atlas Global, українець Олександр Акопов 27 липня під час грози та зливи з градом, що випали на Стамбул, практично всліпу посадив пошкоджений літак, на борту якого перебував 121 пасажир і 6 членів екіпажу.

Про це розповів на своїй facebook-сторінці Саїд Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма».

“Під час зльоту літака на висоті 1200 метрів град сильно пошкодив носову частину авіалайнера, лобове скло в кабіні пілота, й частково пошкодив навігаційну систему. Було прийнято рішення зробити аварійну посадку.

Саджати літак за умов непрацюючої системи навігації та пошкодженого скла довелося фактично наосліп.
Пілоти під час посадки мусили зробити крен убік, аби у вціліле бокове вікно побачити злітно-посадкову смугу.

У цей час на землі вже готувалися до ймовірної катастрофи літака. На літак очікували пожежні машини та екіпажі швидкої допомоги. Але український пілот майстерно посадив літак. Персонал аеропорту стоячи аплодував герою”, –  написав Саїд Ісмагілов.

 

Тетяна Ільків: