Кожен п’ятий українець готовий погодитися на ризиковану пропозицію працевлаштування

Завтра, 30 липня, світ та Україна відзначатимуть Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Цього року гаслом Дня є «Дій, щоб захистити і допомоги жертвам торгівлі людьми».
     2549  

За останніми оцінками, здійсненими на замовлення Міжнародної організації з міграції (МОМ) – Агентства ООН із питань міграції, від сучасного рабства з 1991 року постраждали близько 230 тисяч українців. Про це інформує «Громадський простір».

Від 2000 року Представництво МОМ в Україні допомогло понад 13 400 постраждалим від торгівлі людьми повернутися до життя, вільного від експлуатації.

60% постраждалих, яким надало допомогу Представництво МОМ в Україні, становлять чоловіки, понад 65% мають принаймні технічну освіту, 70% походять із міст і містечок. Наймолодша постраждала особа, яка отримала допомогу МОМ, була у віці трьох років, а найстарша – 83-х. Лише 2016 року реінтеграційну допомогу МОМ отримала 1 151 особа – чоловіки, жінки та діти, які постраждали від примусової праці та експлуатації в 21 країні, включно з Україною. Із січня до червня цього року МОМ надала допомогу 639 особам, постраждалим від торгівлі людьми, що на 30% більше, ніж в аналогічний період 2016 року.
Понад 90% постраждалих зазнали трудової експлуатації, понад 80% постраждали на території сусідніх держав, головним чином Російської Федерації та Польщі.

«Ще однією загрозливою тенденцією є те, що сьогодні кожен п’ятий українець готовий прийняти ризиковану пропозицію працевлаштування, що може закінчитися його експлуатацією», – зазначає голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Допомога МОМ залежно від індивідуальних потреб включає юридичні консультації та представництво в суді, медичну та психологічну допомогу, забезпечення притулку, професійну підготовку та надання невеликих грантів для підтримки тих постраждалих від торгівлі людьми, які прагнуть започаткувати власний бізнес.
Із метою підвищити обізнаність українців та запобігти сучасному рабству, МОМ запустила оновлений веб-сайт Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів – www.527.org.ua. Він попереджає про загрози торгівлі людьми та допомагає більше дізнатися про безпечну міграцію. Сайтом зручно користуватися на різноманітних пристроях, він також має кнопку швидкого набору гарячої лінії. Зручна форма зворотного зв’язку дозволяє отримати онлайн-консультацію тим, хто перебуває за кордоном чи з інших причин не може зателефонувати на гарячу лінію.

За оцінками Міжнародної організації праці, у всьому світі жертвами примусової праці є 21 мільйон осіб. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми і вдома, і за кордоном.

Усі країни світ, чи то країна походження, транзиту або призначення, страждають від торгівлі людьми. За даними Управління ООН з наркотиків і злочинності, близько третини всіх жертв торгівлі людьми – діти. Частка жінок і дітей серед жертв торгівлі людьми становить 71%.