Ігор Телішевський: «За два роки своєї діяльності УКРОП досягнув більшого, ніж інші політичні сили. Зупинятися на досягнутому – не плануємо!»

У липні УКРОПу виповнилося два роки. За цей досить короткий час партія завдяки роботі на благо громад здобула підтримку людей та увійшла до вищої політичної ліги. Про свята та будні УКРОПу - в інтерв’ю з членом політради, головою Львівської обласної партійної організації, головою фракції УКРОПу у Львівській міській раді Ігорем Телішевським.
 |    3124  

– Пане Ігоре, УКРОП має представництво у Верховній Раді України, якими саме проблемами опікуються парламентарі-укропівці?

– «Українське об’єднання патріотів» має 7 депутатів у Верховній Раді. Парламентарі від УКРОПу подали кілька десятків законодавчих ініціатив, насамперед, щодо спрощення імпорту вживаних автомобілів, справедливого пенсійного забезпечення, низку екологічних законопроектів, гарантування виплат стипендій, підтримки вітчизняного виробника, створення нових робочих місць, маркування російської продукції в торговельних мережах, очищення банківської системи від російського капіталу, встановлення індивідуальних лічильників газу (справедливий облік) та багатьох інших. Ми дійсно «тримаємо руку на пульсі подій» у державі. Реально спілкуємось з виборцями та намагаємось реально допомогти їм.

– УКРОП представлений у багатьох місцевих радах, періодично відбуваються вибори до новостворених ОТГ, чим у цьому напрямку Ви можете похвалитися? Як розвивається сьогодні партія?

– На місцевих виборах 2015 року партія отримала 8 мерів та понад 2 тис. депутатів. На виборах в ОТГ у грудні 2016 року УКРОП набрав 5,72% підтримки, у квітні 2017-го – 9,13%. Загалом партія має 324 депутати в радах ОТГ та 13 голів. Наша партійна структура активно розвивається, постійно реєструються нові організації, відкриваються громадські приймальні. Наразі організацій 613, приймалень – 155. Окрема увага приділяється благодійності. За роки існування партії було проведено понад 200 доброчинних акцій та виїздів волонтерів на передову.

От, на днях активісти Стрийського УКРОПу повернулись з чергової волонтерської поїздки на Схід нашої держави.

– Якщо коротко – чого прагне УКРОП? Основні програмні засади партії?

– «Українське об’єднання патріотів» прагне не допустити встановлення в Україні диктатури та побудувати вільну державу вільних людей. В її основі має лежати нова Конституція, написана із залученням громадськості та експертів, оскільки старий Основний закон не гарантує прав громадян, а лише відгороджує владу від суспільства. Після Революції гідності запити громадян змінилися, а Конституція – ні. У новій Українській державі громадяни будуть економічно незалежними, право власності буде захищене, місцеве самоврядування матиме найширші повноваження. Слід подолати корупцію, яка унеможливлює економічний і соціальний розвиток, та провести люстрацію. Завершити війну з Росією ми можемо, тільки перемігши її за підтримки світової спільноти. Російська Федерація має бути демонтована на демілітаризовані демократичні держави. За збитки, завдані Україні, РФ та її наступники мають сплатити репарації – ось це наша основна мета!

– Зараз багато говорять про реформи – медичну, пенсійну, освітню, земельну тощо. Яка офіційна позиція партії з цього приводу?

– З приводу медичної реформи – УКРОП подав свої поправки до законопроекту № 6327, який уряд проштовхує через парламент під виглядом медичної реформи. Їхня суть у тому, що медицина має бути безкоштовною для інвалідів, дітей, чорнобильців та осіб похилого віку. У цьому законопроекті прописані лише фінансові аспекти майбутньої реформи (зокрема, створення Національної служби здоров’я, яка розподілятиме кошти медичної субвенції між медичними закладами залежно від кількості пацієнтів у них; усі медичні послуги розділено на безкоштовні (гарантований державний пакет), частково платні (співфінансування держави та пацієнта) і платні). Але Кабмін не відповів на ключове запитання: як зробити медицину якісною та доступною для українців. Слід було з самого початку підготувати базовий законопроект, а вже потім говорити про гроші. Реформа потрібна, але в такому вигляді, який пропонує Кабмін, вона позбавить соціально незахищені категорії громадян доступу до медичних послуг. Незаможні українці не зможуть оплачувати спеціалізовану допомогу.

Щодо Пенсійної системи звісно вона також потребує змін, але знову ж таки уряд не має комплексного бачення цих процесів. Фактично, наразі чиновники пропонують приховане збільшення пенсійного віку та незначне підвищення виплат пенсіонерам під виглядом «осучаснення». Це не вихід для України. Нардепи з УКРОПу зареєстрували в парламенті три законопроекти стосовно пенсійного забезпечення, для жінок, які скористалися правом дострокового виходу на пенсію під час пенсійної реформи уряду Азарова, пропонується встановити виплати на рівні прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність. Наразі їхні пенсії не дотягують до 1 тис. грн, жінки, що мають 30 років страхового стажу, повинні мати право виходити на пенсію без прив’язки до віку, жінки, які народили та виховали трьох і більше дітей, повинні мати право дострокового виходу на пенсію (55 років за наявності не менше 20 років страхового стажу).

Також УКРОП виступає за гідне осучаснення пенсій людям, які пропрацювали 30 і більше років та вийшли на заслужений відпочинок до 2011-2012 років (їхні пенсії не осучаснювали п’ять років) та перерахунок чорнобильських пенсій, обмеження максимальних пенсій на рівні п’яти «мінімалок», позбавлення пенсій заможних людей.

Щодо земельної реформи, переконаний, відкриття ринку землі не на часі, бо в країні війна. Мораторій на продаж с/г земель має бути продовжений. Перед тим як запроваджувати продаж землі, слід забезпечити доступні кредити фермерам, створити запобіжники для того, щоб землю не скупили за безцінь іноземці та великі агрохолдинги. Якщо уряд поспішатиме із запровадженням ринку землі, як того вимагає МВФ, це може обернутися обезземеленням селян та розпродажем України. Земля має бути визнана національним надбанням та повинна належати тим, хто на ній живе і працює.
В освітній реформі УКРОП послідовно відстоює державне фінансування професійно-технічної освіти та збереження малокомплектних шкіл, насамперед в сільській місцевості. Останні події щодо спроб закриття або пониження рівня шкіл в Миколаївському та Стрийському районах Львівщини, в яких УКРОПівці виступили проти таких експериментів – свідчать, що влада рухається не зовсім в правильному керунку.

– УКРОП на Львівщині. Плани на майбутнє…

– Львівська обласна партійна організація «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» одна з найдієвіших та найчисельніших в Україні. Ми маємо свої фракції депутатів у Львівській обласній, Львівській міській, більшості районних, міських, сільських та селищних радах Львівщини. Ми показали чудовий результат на виборах в ОТГ в квітні місяці цього року і зупинятися на досягнутому не плануємо!
Будемо брати активну участь в усіх виборах, як місцевих, так і парламентських. Я переконаний, у разі дострокових парламентських виборів укропівці не лише зможуть подолати прохідний бар’єр, а й сформувати потужну фракцію у Верховній Раді.
Ми розуміємо потреби громади та її проблематику. Ми активно готуємось до виборів, щоб перемагати!

Розмовляв Ярослав СЛАВУТА