У Національному музеї у Львові відбудеться виставка художнього текстилю

З 28 липня до 24 серпня 2017 в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького  триватиме виставка «Традиція – інтерепретація - трансформація».
     1075  

Виставка пройде в рамках ХХ Міжнародного пленеру художнього текстилю «Етнокультура – реалії сьогодення».

 

Пленер відбудеться в рамках Міжнародного етномистецького проекту «Екологічний ракурс». Проект започатковано у 1996 році акцією «Відродимо глинянський килим», а свою назву він отримав під час Міжнародного симпозіуму художнього текстилю у Львові (1998).

Симпозіуму передував Міжнародний пленер «Від чорного до білого – не фарбуючи», який відбувся під орудою його ініціаторки та ідейного натхненника, доцента кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв Зеновії Шульги Zena Shulha. Відтоді пленери відбуваються щорічно, а майстри художнього ткацтва: Наталія Дяченко-Забашта Наталя Дяченко-Забашта, Галина Забашта Galina Zabashta, Зеновія Шульга та творчий тандем Оксани Литвин і Ярослава Сахра, стали діяльними учасниками, які визначають поступ і майбутнє проекту «Екологічний ракурс».

Ретроспективна виставка в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького поетапно висвітлює грані практичної реалізації проекту й презентує роботи його незмінних учасників.

Серед чільних експонатів виставки – гобелен «Дороги», який виконала доцент кафедри художнього текстилю і моделювання костюма Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука Наталія Дяченко-Забашта. Він є матеріалізованим свідоцтвом зусиль, докладених українськими художниками, аби зберегти відомий наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. ткацький осередок у Глинянах, що на Львівщині.