У Львові презентували портал для контролю за роботою місцевих депутатів

     4172  

Фото: zik.ua

Детально вивчити роботу кожного депутата Львівської міської ради тепер можна на спеціальному сайті. Команда Rada4you.org Громадянської мережі ОПОРА розробила локальну версію сайту, який автоматично аналізує відкриті дані за результатами голосувань міських рад.

Завдяки простому веб-порталу тепер мешканці можуть ознайомитись, як депутати відвідують засідання, як голосують за ті чи інші питання порядку денного, чи співпадають їхні голосування з фракційною позицією та хто з депутатів найчастіше голосує однаково. На порталі опрацьовано дані голосувань з початку роботи цієї каденції депутатів – кінця 2015 року.

За словами, інформаційного директора Громадянської мережі ОПОРА у Львові Ірини Швець, платформа буде корисна звичайним мешканцям, які зможуть оцінити ефективність депутата,, журналістам та аналітикам даних, а також самим депутатам.

«У Львові ми вже звикли, що всі результати голосування доступні он-лайн. Ця платформа – це спроба піти трохи далі і проаналізувати голосування. Це можливість подивитись не лише на прозорість дій депутатів та почути їхні інколи гучні заяви у пресі, але й проаналізувати, що насправді відбувається у сесійній залі під час голосувань», – прокоментувала Ірина Швець.

Паралельно зі Львовом місцеві сайти також презентували у Харкові, Вінниці, Луцьку та Миколаєві.

Локальні сервіси про міськради розроблені за аналогією Rada4you.org, що опрацьовує голосування депутатів Верховної Ради. Важливо також додати, що усі вони створені за принципом відкритого коду, тож будь-яке місто зможе вільно використати розробки Громадянської мережі ОПОРА для себе і запустити схожий ресурс.