На фестивалі “Ту Стань” покажуть, як жили в Київській Русі

XII фестиваль "Ту Стань" відбудеться 4-6 серпня в селі Урич, що на Сколівщині
   Роксолана Мудрак   4934  

Організатори одного з найбільших заходів середньовічної культури обіцяють занурити відвідувачів з України та Європи в автентичну культуру Київської Русі. Подія триватиме три дні, тому програма насичена. Заплановані виступи гуртів: Torban, The Doox, Lemko Bluegrass Band, Lirwak, ЯгОди та Musica Radicum. Поза тим, відвідувачів чекає конкурс вуличних музик та їхні виступи у різних локаціях фестивалю.

«Ми розпочали фестиваль для того, щоб Тустань була зрозуміла не лише науковцям, та людям, що знаються на архітектурі. А, щоб коли нам розказують, що наші предки жили в землянках, ми знали, що вони будували споруди на скелях, які вищі, ніж 9-поверхові будинки. І будували їх з дерева, без альпінійського спорядження. А зараз по таких скелях навіть страшно лазити», – каже засновник фестивалю Василь Рожко.

У цьому році програма заходу насичена різноманітними атракціями. Серед таких, наприклад, гра, де можна буде вибороти звання жителя Тустані.

«Тепер кожен відвідувач фестивалю на три дні може вибрати собі персонажа, самостійно створити його. В нас буде цілий ряд різних локацій: Тустанський університет, Література, Театральна сцена…За активну участь у цих локаціях учасник отримує відмітки і, зібравши необхідну кількість, він може стати реальним жителем Тустані», – говорить Ярема Іванців – керівник напряму історичної реконструкції. Він додає, що протягом трьох днів фестивалю буде чимало історичних реконструкцій, одна з яких «Нічний штурм фортеці». Цікаво, що окрім штурму «для всіх» буде організовано і дитячий штурм фортеці. Та це далеко не всі сюрпризи, адже цьогоріч на Тустані кожен може спробувати себе в миловарінні, гончарській справі чи в створенні справжнього фільму.

«Ще одна цікава новинка – це «Іван-гра». Кожен учасник зможе спробувати себе в ролі середньовічного жителя, митця, просвітника чи воїна», – додає режисер фестивалю Іван Рудь.

Крім того, учасники дійства побачать традиційні лицарські бої, українські фільми просто неба, феєричне кінне шоу та розглянуть віртуальну 3D модель споруди на скелях, фортифікації якої не має аналогів у цілому світі.

Квитки на «Ту Стань» можна придбати онлайн на сайті tustan.ua та gastroli.ua.