Як львів’янам уберегтись від укусів змій

В Україні побільшало випадків укусів змій. Тільки за минулий місяць на Львівщині від укусів плазунів постраждало більше десятка людей. Природоохоронці розповідають, що змій в області в цьому році дійсно побільшало. Сталось це через потепління та ріст неконтрольованих сміттєзвалищ.
   Роксолана Мудрак   4211  

Гадюку – змію, укус якої є отруйним, в Україні сьогодні можна зустріти здебільшого в районі Прикарпаття чи самих Карпат, та велика кількість цих плазунів живе і ближче до Львова – в Яворівському та Жовківському районах.

«Змії водяться там, де є захаращені місця, де сміття, де нескошена трава, зарослі, кущі. Тобто в місцях, де вони можуть знайти укриття між полюваннями. У місті на змію можна натрапити в парках, скверах чи на території забудов», – каже директор натуралістичного центру Ігор Антахович.

В Україні лише одна змія є отруйною — це гадюка європейська. Медики запевняють, що не така страшна сама гадюка, як алергічна реакція організму на речовину, яку вона виділяє під час укусу. Лікар першої львівської домедичної допомоги Василь Кашуба говорить, що найчастіше людина помирає не від отрути, а від анафілактичного шоку. Якщо вас все ж вкусили, медик радить в жодному разі не панікувати.

«При укусі треба знерухоміти кінцівку, опустити її нижче тулуба і доставити людину в медичний заклад. Також варто скинути одяг, на якому може бути отрута. Щодо оброблення, то використовувати хлоргексадин. Не використовуйте зеленки, нею не можна навіть рани омивати», – наголошує медик.

Лікарі також застерігають від припікання чи розрізання рани. Також варто утриматись від вживання алкоголю. Василь Кашуба говорить, що висмоктування отрути з рани є міфом. Такий спосіб лікування може тільки нашкодити, особливо людині, яка має прямий контакт слизової оболонки та отруйної речовини.

Лікарі та природоохоронці наголошують, що змія ніколи не нападає перша, тому, стикнувшись з плазуном, старайтесь не зачіпати його палкою, а просто обійдіть за кілька метрів. Варто пам’ятати, що в спекотну погоду змії виходять на полювання здебільшого в першій половині дня, якщо ж на вулиці пасмурно, то більша вірогідність натрапити на плазуна ввечері.

Додамо, що не лише жителі Львівщини потерпають від укусів змій – почастішали випадки й на Волині. Там у полі змія вкусила семирічного хлопчика. Часті випадки укусів під час збору чорниць.

Читайте також: Укус змії: як швидко і правильно надати першу допомогу