Вартість проїзду у львівському електротранспорті може зрости до 3 гривень

Ціну на квитки планують підняти з 1 вересня

     2299  

tvoemisto.tv

З початку вересня повну вартість проїзду у львівських трамваях та тролейбусах можуть підняти до 3 грн., а пільгову – до 1,5 грн. Відповідний проект рішення виконавчого комітету Львівської міської ради опублікований на сайті ЛМР. Згідно з документом, планована дата запровадження нового тарифу – 1 вересня 2017 року.

«З метою забезпечення обслуговування мешканців та гостей м. Львова транспортними послугами, покращення стану рухомого складу, забезпечення належного рівня безпеки пасажироперевезень, підвищення якості обслуговування, а також покращення фінансового стану підприємства, мінімізувавши збитки від перевезень пільгових категорій пасажирів, необхідно терміново підвищити тариф на проїзд в трамваях та тролейбусах до обґрунтованого мінімального рівня 3,00 грн., при розрахунковому нормативному тарифі 3,70 грн. (…) Окрім цього, підвищення тарифу обумовлене ростом мінімальної заробітної плати», – зазначено у проекті рішення.

При цьому у документі вказано, що підвищення тарифу не вирішить у повному обсязі фінансові проблеми «Львівелектротрансу», проте дасть змогу не допустити заборгованості із заробітної плати та за енергоносії, а також підтримувати в належному стані належний рівень виробничої бази та рухомого складу.

Наразі проект рішення про підвищення тарифу лише винесено на громадське слухання,  яке відбудеться 7 серпня. Якщо новий тариф погодять на громадських обговореннях, то потім його ще мають затвердити в Антимонопольному комітеті, і лише після цих процедур тариф почне діяти.

Нагадаємо, раніше ЛКП «Львівелектротранс» запропонувало підняти ціни на проїзд у електротранспорті  до 4,5 грн., адже тариф, що діє сьогодні – економічно невигідний та призводить до значних збитків підприємства. Однак мер Львова Андрій Садовий виступив проти підняття тарифів.

Як розповів «Львівській газеті» речник «Львівелектротрансу» Іван Бондар, пізніше розрахунок тарифу переглянули і внесли певні зміни.

«Розрахунок у розмірі 4,5 грн., який пропонували раніше, був переглянутий, і при його аналізі ми враховували вже не планові показники, які були актуальними на початок року, а реальну картину витрат на сьогодні. Тож 2 тижні тому підприємство внесло пропозицію про підняття ціни на квиток до 3,7 грн., а не до 4,5. Як бачимо, виконком прийняв рішення про підвищення ціни до 3 грн., тож зараз чекаємо громадських слухань і сподіваємось, що новий тариф все-таки погодять і він почне діяти», – зазначає Іван Бондар.