У Львові розпочали реставрацію каплиці Боїмів

Тут відновлять вхідну металеву браму та ліхтар

     3714  

ukraine-is.com

Сьогодні, 25 липня, у Львові розпочали демонтаж вхідної брами національної пам’ятки сакральної архітектури каплиці Боїмів. Браму перевезуть у майстерню, де спершу ретельно дослідять і лише після цього розпочнуть її реставрацію. Відремонтовані ворота планують відкрити до Днів європейської спадщини у Львові, 9-10 вересня.

Окрім відновлення брами, реставратори також планують відремонтувати ліхтар, що встановлений над нею.
За словами начальниці управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко, вхідна брама Каплиці Боїмів, що зроблена з дерева та металу, була у дуже поганому стані і потребувала відновлення.
Вартість реставраційних робіт – близько 70 тис. грн. Кошти виділені Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ у рамках проекту «Муніципального розвитку та оновлення старої частини міста Львова».

Зазначимо, каплиця Боїмів – одна із найвизначніших пам’яток пізнього Ренесансу у Львові та окраса Катедральної площі. Каплиця відома своїм багатим зовнішнім оздобленням та розкішним інтер’єром. Збудували її на початку 17 ст. над фамільним гробівцем родини львівських патриціїв угорського походження Боїмів.

Нагадаємо, у квітні Львівська міська рада разом з німецьким GIZ вирішили відреставрувати двері до легендарної каплиці Боїмів.