У Львові покажуть вітражі та графіку Софії Караффи-Корбут

Сьогодні, 25 липня, у Палаці мистецтв відбудеться відкриття першої посмертної ретроспективної виставки Софії Караффи-Корбут з колекції Богдана Гориня. Відвідувачі зможуть оглянути як ранні праці, так і останні творчі досягнення художниці.
     1480  

Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

122 роботи різних жанрів і технік: малярство, станкова графіка, книжкова графіка, проекти вітражів, ескізи ілюстрацій продемонструють глядачеві мистецький шлях художниці. Окремою родзинкою експозиції стануть книжкові ескізи та ескізи вітражів.

Софія Караффа-Корбут – українська художниця-графік. Народилася у Львові. Навчалась у Львівському художньо-промисловому училищі, Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва. Працювала в галузі станкової та книжкової графіки (здебільшого в техніці ліногравюри), декоративного мистецтва. Проілюструвала 60 творів українських письменників, які вийшли тиражем понад 6 мільйонів примірників.

Шедеврами графічної творчості Софії Караффи-Корбут вважаються її інтерпретації до «Кобзаря» Т. Шевченка, поеми «Іван Вишенський» І. Франка та драми-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки. «Кобзар», що вийшов друком 1967 р. (ввійшло понад 30 ілюстрацій), здобув перемогу на міжнародній книжковій виставці в Канаді у 1968.

Над тематикою Т.Шевченка художниця працювала у 1960-ті рр.; створила більше 100 великоформатних естампів, які зберігаються в Шевченківському національному заповіднику у Каневі.

Творчий доробок Софії Караффи-Корбут зберігається у приватних колекціях, музеях Львова й України.