В Україні зросте штраф за паркування на місцях для інвалідів

Президент підписав закон, який посилює соціальний захист інвалідів в Україні

     715  

Про це повідомляє прес-служба глави держави.
Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2109-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю», – йдеться у повідомленні.

Документ зокрема підвищує розмір штрафів за зупинку чи стоянку транспортних засобів на місцях, призначених інвалідів або осіб, які їх перевозять. Також збільшується відповідальність за необлаштування на спеціально відведених майданчиках паркувальних місць для інвалідів.

Документом вдосконалюється порядок забезпечення інвалідів місцями для паркування їх транспортних засобів або транспортних засобів, що здійснюють перевезення інвалідів та дітей-інвалідів. Також Законом посилюється адміністративна відповідальність за порушення встановлених Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» пільг для зазначених осіб.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей закон 22 червня. Згідно з ним, штраф за відповідне правопорушення становитиме від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 – 1700 гривень).

Такий самий штраф загрожуватиме суб’єктам господарювання за необлаштування місць для інвалідів на паркувальному майданчику або на тротуарах.
Автомобілі, що займають місця для інвалідів, дозволено евакуювати.

Закон набуває чинності через три місяці з дня його опублікування.