Почім граніт науки: у львівських вишах подорожчала вартість навчання

     11320  

life.pravda.com.ua

Ціни на освіту у Львові зросли від 5 до 30%


Цьогоріч вартість освіти у Львові зросла: провідні ВНЗ міста збільшили плату за навчання на декілька тисяч гривень. Наприклад, у Львівському національному університеті ім. І. Франка вартість навчання в середньому зросла на 8,5%, у НУ «Львівська політехніка» та у медичному університеті ім. Д. Галицького – на 15%. В університетах пояснюють: ціни на навчання зросли через подорожчання комунальних послуг та підвищення зарплати викладачів. Отож, які спеціальності найдорожчі та скільки вони коштують?

Порівняно із 2016 роком вартість навчання  в університеті ім. І. Франка у середньому зросла від 5 до 12,4%. Відтак, найдорожчі факультети у Франковому університеті – юридичний, міжнародних відносин та іноземних мов: ціна за рік навчання тут – від 20 до 22,5 тис. грн. Найдешевше навчатися на геологічному, механіко-математичному, фізичному факультеті, а також на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій: ціна за рік навчання на цих спеціальностях – 7,7 тис. грн.

«Цього року вартість навчання збільшилася не вище, ніж на рівень інфляції, визначений за попередній календарний рік», – зазначає начальниця планово-фінансового відділу ЛНУ ім. І. Франка Світлана Сас.

photowanderers.com

Щодо НУ «Львівська політехніка», то тут ціни на навчання  зросли у середньому на 15%. Найдорожче тут вивчитися на юриста: вартість навчання на спеціальності «Право» – 18 тис. грн. за рік. Найдешевші – галузь знань культури та мистецтва, механічної інженерії, хімічної- та біоінженерії, автоматизації та приладобудування й педагогіки – 7,6 тис. грн. за рік.
«Ціни на навчання зросли через те, що збільшилася плата за комунальні послуги, а також зросла мінімальна зарплата.» – пояснює начальник планово-фінансового відділу НУ «Львівська політехніка» Богдан Рабик.

www.doroga.ua

Така ж ситуація й у медичному університеті ім. Д. Галицького: через подорожчання комунальних послуг та підвищення заробітньої плати викладачів вартість оплати за навчання на всіх факультетах зросла у середньому на 3 тис. грн. – це від 10 до 23%. Отож, найдорожчою є спеціальність «Стоматологія» – 32 тис. грн. за рік навчання, а найдешевшою «Фармація» – 15,9 тис. грн.

www.vnz.univ.kiev.ua

Читайте також: Вступна кампанія – 2017: що потрібно знати