Як зміниться площа Святого Теодора

Її озеленять, змінять транспортну схему та розширять пішохідну зону

     3703  
пл. Св Теодора

urban-project.lviv.ua

На площі Святого Теодора створять новий громадський простір: зараз фірма «Рутенія» розробляє проект ревіталізації площі. На ній планують висадити зелень, відремонтувати тротуар, зменшити площу автостоянки, розширити пішохідну зону та демонтувати зупинку громадського транспорту. Про це «Львівській газеті»  розповіла архітектор Ольга Криворучко.

urbanideas.com.ua

Основні проблеми площі Св. Теодора – хаотичні автостоянки та невпорядкованість руху автотранспорту, відсутність місць для дитячого дозвілля, зупинка громадського транспорту та незадовільний стан благоустрою загалом. Натомість архітектори планують зробити площу Св. Теодора комфортною для людей, а не для автомобілів.

«На початку липня ми презентували частину проекту ревіталізації площі для її мешканців. Вулиця – у незадовільному стані. Тут зупиняються автобусні маршрути та паркуються автомобілі: це перешкоджає руху пішоходів та руйнує благоустрій скверу. Пішохідне та дорожнє покриття потребує серйозного ремонту. Також плануємо обладнати дитячий майданчик, що є на площі. Основна наша мета – аби площа більше не була транзитною», – зазначає Ольга Криворучко.

urbanideas.com.ua

За її словами, окрім повного оновлення та зміни транспортної схеми, на площі за допомогою даних з історичної карти Львова відзнакують місце, де колись була розташована церква Святого Теодора.

За словами начальника відділу обліку та моніторингу об’єктів культурної спадщини управління охорони історичного середовища Маріанни Мороз, проект ревіталізації площі Св. Теодора планують затвердити до кінця цього року, а вже наступного, 2018-го, його почнуть реалізовувати.

«Ми вже кілька років працюємо з площею Святого Теодора і провели багато обговорень з мешканцями та фахівцями. Торік на площі провели також археологічне дослідження. За результатами обговорень, основне завдання, яке ми ставили перед проектантами, – збільшення озеленення, заміна покриття, встановлення елементів благоустрою та впорядкування паркувальної зони», – розповіла «Львівській газеті» Маріанна Мороз.

Перш ніж розпочати реставрацію площі, тут повинні замінити і водопровідні мережі, які також у незадовільному стані.

Вартість проектування, відповідно до укладеного договору, 99 тис грн.