Біометричний закордонний паспорт: де і за скільки можна виготовити документ у Львові

   Юлія Формос   105052  
Biometrychnyj_pasport_Ukraine

Прийти о 5-й ранку, щоб встигнути зробити паспорт, вистояти довгу чергу, навіть якщо ти був записаний на конкретну годину, – це суворі реалії виготовлення закордонних паспортів сьогодні.

У Львові закордонний біометричний паспорт можна виготовити в шести підрозділах Державної міграційної служби. Документ можна також оформити у центрах обслуговування «Паспортний сервіс» та у шести центрах надання адміністративних послуг, що є кожному районі міста.

«Я робила паспорт тиждень тому через «Паспортний сервіс». Чергу зайняла о 7.30 і вже була п’ятою. О 9-й годині розпочався прийом, тому близько 10-ї я вже подала всі документи. До речі, з розмов зрозуміла, що першим прийшов чоловік ще о 5-й ранку», – розповіла Наталя, одна із відвідувачок «Паспортного сервісу».

Щоб здати документи в паспортному сервісі, людині потрібно прийти туди з усім пакетом документів і лише тоді можна зареєструватися в електронній черзі «на місці». Щоправда, оскільки займають чергу тут задовго до офіційного відкриття установи, тож треба відстояти живу чергу і лише потім взяти свій номер у терміналі. Оскільки це структура-посередник, то коштуватиме виготовлення документа дещо дорожче, ніж у міграційній службі. Звичайний паспорт коштуватиме 957,32 грн, а терміновий – 1210,32 грн.

Дешевше обійдеться паспорт, якщо його робити у державній міграційній службі: 557 грн – за виготовлення протягом 20 робочих днів і 810 – гривень за тиждень або якщо терміново оформляти протягом 3 днів. Якщо ви хочете зробити паспорт безпосередньо в міграфіційній службі, маєте спершу зареєструватися в електронну чергу наперед. Для цього є три способи:

1. На сайті ДМС України http://dmsu.gov.ua/online за послугою «Електронна черга» (необхідний номер паспорта громадянина України та контактний мобільний телефон). Ця черга має власну квоту. Записатися можна лише за 15 днів наперед, обравши зручний міграційний підрозділ. Вільні місця переважно з’являються відразу після опівночі о 00:00.

2. У кожному міграційному підрозділі міста Львова є термінал, де заведено більшу квоту і можна зареєструватися за 30 днів наперед.

3. У поточній черзі у день отримання послуги теж можна зареєструватися в електронну чергу. Частина людей, яка зареєструвалася через сайт чи термінал, не з’являється. Тому на вільне місце завжди можна здійснити реєстрацію в електронну чергу «зараз на зараз».

У центрі надання адміністративних послуг міста Львова всі охочі отримати біометричний паспорт можуть призначити дату подання документів он-лайн, а також прийти особисто. Розповіла директор департаменту адміністративних послуг Львівської міської ради Валентина Бартошик:

«Через електронну систему ви реєструєтеся на певну годину, і система автоматично записує вас у чергу. Коли ж ви приходите у ЦНАП, система автоматично викликає вас. Жива черга вже розподіляється між потенційними клієнтами, зареєстрованими у живій черзі»

Щоправда, натрапити на вільну дату для запису в ЦНАП теж дуже не просто і навряд чи вдасться зробити це з першого разу. Ціни на паспорт в ЦНАПах такі ж, як і в ДМСУ, залежно від терміну виготовлення.

Незважаючи на великий попит на закордонні паспорти, інваліди 1 та 2 груп, особи із фізичними обмеженнями та ветерани АТО мають змогу оформити біометричний паспорт без черг. Для цього їм потрібно зібрати необхідний пакет документів та вирушити до тієї установи, де вони планують виготовляти свій закордонний документ.

Для виготовлення закордонного паспорта потрібний стандартний пакет документів: паспорт громадянина України, ідентифікаційний номер, а також раніше видані проїзні документи.

Адреси підрозділів Державної міграційної служби :

Личаківський районний відділ – м. Львів, вул. Зелена, 20, тел. (032) 260-22-01;
Галицький районний відділ – м. Львів, вул. Чайковського, 17, тел. (032) 261 06 01;
Сихівський районний відділ – м. Львів, вул. Зелена, 150, тел. (032) 270-2033, прийомні дні: середа, п’ятниця.
Залізничний районний відділ – м. Львів, вул. Я.Мудрого, 12-а, тел. (032) 270-2033;
Франківський районний відділ – м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 67, тел. (032) 238 95 60;
Шевченківський районний відділ – м. Львів, вул. Донецька, 3, тел. (032) 231 68 50.

Центри обслуговування «Паспортний сервіс»

вул. Богдана Хмельницького, 212, тел: (032) 245-54-40
вул. Ю. Словацького 1 (Головна Пошта), тел: (032) 261-14-30, 261-14-34

Центри надання адміністративних послуг м. Львова

вул. Ген. Чупринки, 85 – Франківський район
пр. Червоної Калини, 72-а – Сизхівський район
вул. К. Левицького, 67 – Личаківський район
вул. І. Виговського, 32 – Залізничний район
вул. М. Хвильового, 14-а – Шевченківський район