З Рівного до Львова їде виставка знаного митця Георгія Косміаді

     968  

Фото зі сторінки у ФБ

Найближчого понеділка – 24 липня – в історико-краєзнавчому музеї Винник відкриється виставка « Музика кольору» уродженця Нальчика на Кавказі Георгія Косміаді. Як повідомили «Львівській газеті» у цьому культурному осередку, експозицію із понад тридцяти робіт у рамках співпраці між музеями представить Рівненський обласний краєзнавчий музей. І – невипадково.

Справа в тому, що визнаний майстер будівничої справи (що працював помічником окружного архітектора Москви та здійснював архітектурний нагляд за Кремлем) Георгій Косміаді після першої світової війни оселився у Рівному і понад двадцять років викладав образотворче мистецтво у п’яти гімназіях цього міста. Більше того – блискучий педагог та невтомний організатор – він був добре відомим також у Луцьку, Познані, Кракові та Варшаві А в 1937 році отримав широке міжнародне визнання у Парижі, де на Всесвітній виставці дитячого малюнка роботи його учнів ( а це 67 малюнків) викликали справжній фурор.

Від 1940-го року, відколи виїхав з родиною на проживання до Гамбурга, про Георгія Косміаді на теренах, які стали для нього рідними, говорили вже не так часто. Але в 1992-році, (з огляду на бажання його доньки Надії Георгіївни Косміаді передати творчий спадок батька Рівненському обласному краєзнавчому музеї, а також народним музеям історії Рівненської української гімназії та Олександрійської школи-інтернату) заговорили з новою силою. А інтрига була в тому, що саме Георгій Косміаді, який помер у Гамбурзі у 1967 році, дуже хотів, аби його твори та роботи його учнів повернулися в Україну. Цікаво, що не так давно жити до Рівного переїхала і його донька Надія Георгіївна, яка розміняла вже сотий десяток.

Варте уваги, що на нині у Рівному є вулиця Георгія Косміаді, арт-ательє Георгія Косміаді та відкритий місяць тому пам’ятник цьому митцю, що його виконав із бронзи відомий скульптор Микола Сівак. Як і те, що цього травня виповнилося 50 років, відколи Георгія Косміаді не стало серед нині сущих.