У Львові обговорювали, як долати бар’єри експорту українських підприємств

     4665  

Днями в приміщенні ГО «Клуб Ділових Людей» у Львові відбувся круглий стіл на тему «Просування експорту українських підприємств: як прибрати бар’єри і зайві обмеження». Захід організовували Клуб Ділових Людей та Програма USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ).

Представники влади, бізнес-асоціацій, підприємці та експерти обговорили зовнішньоекономічну діяльність українських підприємств. Зокрема, експерти з питань ЗЕД Програми USAID ЛЕВ Ігор Снітівкер, Андрій Варцаба та Любомир Чорній розповіли про законодавчі ініціативи у сфері українського експорту. Приділили увагу обтяжливій і надмірно жорсткій системі валютного контролю, її неузгодженості з законодавчими актами.

Обговорили складну бюрократичну процедуру продовження суб’єктами ЗЕД термінів валютних розрахунків на підставі на підставі отримання відповідного висновку.

Було порушено питання неупорядкованого держнагляду за дотриманням законодавства та обтяжливим процедурам ліцензування. Експерти USAID ЛЕВ наголосили на відсутності можливості отримання ліцензій в електронній формі.

Серед інших проблем виокремили надмірні витрати на укладення та виконання договорів і перепони для експорту харчової промисловості.

Зокрема, Любомир Чорній розповів про напрями модернізації регулювань у сфері зовнішнього економічної діяльності.

«Поряд з інформаційною кампанією і навчальними програмами для підприємців, які бажають експортувати свою продукцію або послуги, уряду і парламенту слід усунути зайві регуляторні бар’єри для зовнішньоекономічної діяльності. Перш за все, мова про надмірний контроль у цій сфері (складні процедури, непрозорі і обтяжливі санкції) та лібералізувати застарілі валютні регулювання. Водночас потрібно надати українським компаніям можливість швидко і прозоро отримувати послуги із сертифікації і підтвердження відповідності продукції таких компаній вимогам європейського чи інших цільових ринків», – наголосив Любомир Чорній.

Серед основних рішень проблем у сфері зовнішньоекономічної діяльності експерти запропонували пом’якшити терміни повернення валютної виручки, забезпечити гнучкість дозвільних процедур, зменшити адміністративні, трансакційні та економічно недоцільні бар’єри. Серед головний пріоритетів – вихід продукції вітчизняних товаровиробників на зовнішні ринки.