На Левандівці запрацює дитяча студія звукозапису «Брунька»

Студія буде ще й репетиційною платформою артистів

   Марта Гелиш   3402  

Фото: artsound.org.ua

У Львові продовжують реалізовувати проекти в межах «Бюджету участі».  Один із таких, що планують втілити у життя до кінця літа, – студія звукозапису та репетиційна платформа «Брунька». Діятиме вона на базі культурно-мистецького центру «Супутник», що на вул. Повітряній, 20, і стане місцем, де маленькі й дорослі музиканти створюватимуть власні творчі шедеври.

Джерело: lviv.pb.org.ua

Ідея відкриття нового музичного простору виникла у директора КМЦ «Супутник» Олександра Агашкова: на базі центру вже діяла невеличка студія звукозапису, але активне творче середовище надихнуло на те, аби створити щось більше. На початку вересня 2016-го він подав проект створення «Бруньки» на конкурс проектів у рамках «Громадського бюджету Львова».

«У «Супутнику» була міні-студія: одна громадська організація надала нам мікрофони і деяке обладнання. Але маленьких артистів і у нас, і у Народному домі мікрорайону Левандівка – дуже багато, і всі вони потребують хороших умов для розвитку свого таланту. Діти повинні мати справу з якісною апаратурою, записом пісень, фонограмою, аби на концертах почувати себе впевнено та повністю розкривали свої здібності. Масштабна студія з усім необхідним – запорука цього», – розповідає «Львівській газеті» Олександр Агашков.

Облаштування приміщення для «Бруньки» вже майже завершене: тут провели капітальний ремонт, незабаром встановлять звукоізоляцію, нові вікна та двері. Придбали також усе необхідне звукове обладнання: комп’ютер, мікрофон, мікрофонна стійку, колонки, навушники, звукова карта та аудіокабелі вже «очікують» свого зіркового часу. Окрім технічних завдань, ініціатори створення нового музичного місця подбали і про «тренувальні»: студія стане репетиційною платформою для музикантів, адже тут будуть ще й клавішні, барабанна установка та гітара.

На облаштування звукоізоляції, закупівлю обладнання та інструментів для «Бруньки» міський бюджет виділив майже 200 тис. гривень.

Джерело: lviv.pb.org.ua

«Площа приміщення студії – майже 50 кв. м. Коли ми починали робити ремонт, кімната була у жахливому стані і ми навіть відновлювали там стіни. «Брунька» буде безкоштовною автономною студією, яка не перешкоджатиме роботі самого «Супутника». Сподіваємося, вона користуватиметься попитом, адже творчих людей справді багато, але місць для її розвитку – набагато менше.» – каже Олександр Агашков.

Фото ілюстративне. Джерело: cym.org

Незважаючи на те, що «Брунька» розміститься в дитячому мистецькому центрі і буде орієнтована на маленьких артистів, сюди зможуть приходити і дорослі.

«Двері студії будуть відчинені і для дитячих творчих колективів, і для сольних артистів, які відвідують «Супутник», Народний дім на Левандівці чи будь-який інших гурток. Але сюди зможуть приходити і дорослі музиканти та групи. Звичайно, все це буде організовано, за записом, аби усі мали змогу відчути переваги роботи з якісним музичним обладнанням», – зазначає пан Агашков.

Читайте також: Громадський бюджет Львова: три історії успіху