Терикон біля Соснівки вже «з’їв» 2 мільйони гривень

На Львівщині тривають роботи щодо запобігання надзвичайної ситуації на породному відвалі в Сокальському районі

     7240  

Виконання робіт проінспектував голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Як повідомили в департаменті паливно-енергетичного комплексу Львівської облдержадміністрації, на об’єкті працюють 12 одиниць техніки. До сьогодні уже завезли 35 тисяч кубометрів породи та 2375 кубометрів глини для підготовки інертного матеріалу.

Також завершили роботи з планування породного відвалу. За проектом, породу мають засипати інертним матеріалом, спеціалісти вже нанесли захисний шар з суміші глини та породи (50:50) на площі 2000 квадратних метрів східного схилу породного відвалу.

На породному відвалі ПАТ «Львівська вугільна компанія» підрядники працюють у дві зміни. Паралельно з цими роботами працівники продовжують завозити глину. Загалом виконано роботи на суму понад 2 млн. грн.

Нагадаємо, на гасіння терикону в Сокальському районі цієї весни Кабмін виділив майже 12 млн. грн.

Згідно з розпорядження голови Львівської облдержадміністрації «Про розподіл коштів резервного фонду державного бюджету», розпорядником третього рівня вищевказаних коштів визначено департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації.

На Львівщині вже понад рік спостерігають так зване «горіння терикону»: вогонь і дим – це зовнішні прояви хімічних процесів всередині відвалу породи, яка є відходами від збагачення вугілля. Породний відвал (терикон) загальною площею 882 тис. м² розташований поблизу с. Городище, с. Волсвин і м. Соснівка Сокальського району.