Збудника лептоспірозу виявили ще в одному озері на Львівщині

     2505  

Про це повідомили у відділенні особливо небезпечних інфекцій ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України». Фахівці інформують, що при дослідженні води з озер «Молодіжне», що в м. Перемишляни (повторно), й «Альбатрос», яке розташоване в с. Воля Гамулецька Жовківського району, виявлено лептоспіру.

Виявлений позитивний результат становить загрозу інфікування людей, які відпочивають біля озера, купаються тут чи рибалять. Тож епідеміологи просять утриматися від купання та риболовлі в цих водоймах.

Нагадаємо, лептоспіроз у взірці води відібраному з озера «Молодіжне», що в місті Перемишляни Львівської області, виявили ще наприкінці червня.

Лептоспіроз – це інфекція, яку викликають лептоспіри. Джерело інфекції – тварини: пацюки, землерийки, собаки, велика рогата худоба, свині тощо. Людина може підхопити збудників хвороби через шкіру, якщо вода забруднена виділеннями тварин. Якщо на шкірі є навіть невеликі подряпини або ранки, то заразитися можна навіть у разі швидкоплинного контакту з водою. Пацієнти розповіли, що вони заходили ногами у воду ставка, в якому ловили рибу.

Лептоспіроз має сезонний характер. Найбільше хворих виявляють у серпні. Заразитися лептоспірозом можна і під час купання у водоймах, в яких є лептоспіри. Тож у жодному разі не варто заходити у воду, купатися, рибалити у водоймах, біля яких стоїть табличка: «Купатися заборонено», бо можна підхопити серйозну недугу.

Лептоспіроз – це серйозне інфекційне захворювання і якщо його вчасно не діагностувати, може викликати важкі ускладнення: гостру ниркову й печінкову недостатність, набряк мозку, міокардит, пневмонію, важке ураження очей. Може виникнути парез або параліч. За статистикою, смертність від лептоспірозу досягає 10%.

У хворого, який заразився цією інфекцією, виникають такі симптоми: загальна інтоксикація організму, озноб, сильний головний біль, висока температура, зникає апетит і сон, постійно мучить спрага.

Особливою ознакою лептоспірозу є сильні м’язові болі литкових м’язів, поперекової ділянки і м’язів стегна. Іноді виникає гіперемія обличчя, верхніх відділів грудної клітки, шиї. У багатьох випадках захворювання вимагає проведення реанімаційних заходів.