У Львові вшанували пам’ять Івана Геля

 

Сьогодні, 17 липня, у 80-ті роковини від дня народження дисидента і правозахисника Івана Геля, на Личакові вшанували його пам’ять, а також відкрили й освятили меморіальну таблицю на фасаді будинку на вулиці Кастелівка, 16

 |    888  

Як інформує прес-служба ЛМР, сьогодні, 17 липня, на Личаківському кладовищі на полі почесних поховань №67 відбувся молебень на вшанування пам’яті дисидента Івана Геля з нагоди 80-ої річниці від дня народження. Представники ЛОДА, ЛОР і ЛМР запалили лампадки та поклали квіти до могили дисидента Івана Геля.

Окрім того, з ініціативи рідних Івана Геля відкрили меморіальну таблицю на фасаді будинку на вул. Кастелівка, 16, в якому він разом з дружиною проживав близько 20 років. Вшанувати дисидента прийшли представники міської і обласної влади, його рідні і друзі, колеги, духовенство і небайдужі містяни.

«Ламаючи всі догми, завжди треба йти вперед і показувати приклад. Потрібно зараз у школах, бібліотеках, університетах показувати ці приклади, треба говорити про них, бо саме в історії нашої країни, нашого міста написано майбутнє. Тому сьогодні такий приклад є великий кроком для нашого міста, для нашої країни вперед. Те, що ми сьогодні відкриваємо таблицю, є своєрідним процесом, який показує, яким шляхом треба йти – шляхом високих прикладів, шляхом віри і шляхом волі», – зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Питанням про розміщення таблиці займалися покійний Василь Откович (подав ідею про розміщення таблиці, яка стала дипломною роботою випускника Львівського державного коледжу декоративного й ужиткового мистецтва ім. І. Труша), народний депутат Ігор Васюник, депутат ЛМР Роман Грицевич, голова організації «Святий Юр» Валерій Калинюк, отці Церкви Святого Юра, ЛОДА та ЛМР. Франківська районна адміністрація виділила 30 тис. грн. для ремонту фасаду будівлі на вул. Кастелівка, 16, а родина для здійснення ремонту додала ще 23 тис. грн.