Львів’ян запрошують долучитися до урочистої ходи з нагоди храмового празника костелу св. Марії-Магдалини

У суботу, 22 липня, з нагоди храмового празника костелу св. Марії-Магдалини (вул. Степана Бандери, 8), відбудеться урочиста хода. Захід розпочнеться об 11.10 і завершиться об 11.50. У ході братиме участь приблизно 500 осіб.

     970  

Маршрут ходи: костел св. Марії-Магдалини – вул. С. Бандери, 8 – вул. Професорська (навчальний корпус №27) – вул. М. Устияновича, 6, 4 – вул. Бібліотечна – вул. П. Дорошенка від рогу вул. Бібліотечної до костелу св. Марії Магдалини. За маршрутом ходи можливе ситуативне перекриття руху транспорту.

Будівлю теперішнього римо-католицького костелу святої Марії Магдалени спорудили між 1600 і 1612 роками ченці-домініканці за межами міських укріплень, на місці старого дерев’яного костьолу, фундаторкою якого була Анна Пстроконська гербу Папарона. Авторами проекту були архітектори Войцех Келар й Мартин Годний. Будівництво закінчили 1635 року.

Пам’ятка неодноразово зазнавала спустошень. У 1648 році монастирські укріплення, як і прилеглий шпиталь святого Лазаря, захопили війська Богдана Хмельницького, а в другій половині XVII століття костел постраждав від пожежі.

У 1754-1758 році костьол розширив і перебудував архітектор Мартин Урбанік: змінено фасади, добудовано вежі. Перед 1764 роком 2 камінні статуї святих-домініканців на фасаді храму виконав Себастьян Фесінґер.

Після «йозефінської касати» 1783 року костел став парафіяльним, в монастирі влаштували жіночу в’язницю, яка перестала діяти 1922 року.

Сучасного вигляду костел отримав 1870 року. У наш час споруда є тринавною шестистовпною базилікою з витягнутим хором і гранчастою апсидою, перекритими хрестовими склепіннями. Прості площини бічних фасадів, ритмічно розчленовані рядом високих вікон, відтінюють насичений декоративними елементами головний фасад. Традиції ренесансу поєднуються з рисами стилю бароко («шоломи» на вежах поставили наприкінці ХІХ ст.).

У 1920-х роках монастир реставровано під керівництвом професора політехніки Владислава Клімчака. Проведено адаптацію для потреб політехніки. У 1932 році тут встановили виготовлений у Чехії орган фірми «Rieger-Kloss», найбільший на території України.

У радянський період, від 1962-го, у будинку якийсь час розміщувався спортивний зал. У 1960-х роках будівлю пристосовано під органний зал Львівської консерваторії ім. Миколи Лисенка.

З 1998 року в будинку відбуваються римо-католицькі богослужіння.