Українцям доведеться змінити водійські посвідчення для поїздок у країни ЄС

З 1 січня 2018 року так звані "міжнародні" водійські права перестануть діяти на території ЄС.

     2124  

До листопада 2017 має завершитися впровадження директив ЄС, що стосуються водійських прав, повідомляє Центр транспортних стратегій. За словами начальника головного сервісного центру МВС України Владислава Криклія, водіїв з України з безстроковими посвідченнями вже зараз іноді не пускають в країни ЄС, а з 1 січня 2018 роки так звані “міжнародні” права перестануть бути дійсними в ЄС.

Для того, щоб отримати водійські права нового зразка, не потрібно буде заново складати іспит з ПДР. Необхідно буде лише пройти медогляд і підтвердити своє здоров’я. Коштуватимуть нові водійські посвідчення з чипом трохи дорожче, ніж нинішні права вартістю 201 грн.

“Ми також пропонуємо встановити в посвідченнях мікрочипи. Наші сервісні центри вже забезпечені всім необхідним обладнанням, це убезпечить людей від підробок”, – заявив Криклій. Нові права будуть видаватися максимум на 15 років, а для їх отримання водії повинні будуть пройти обов’язковий медогляд. Для водіїв вантажівок цей термін скоротиться до 5 років. Крім того, медогляд для водіїв вантажівок і автобусів може бути більш ретельним, ніж для інших. Також строгі правила проходження медогляду передбачений для водіїв у віці від 50 років – їм доведеться проходити його кожні три або п’ять років.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ виступає за скорочення терміну дії водійських посвідчень з 30 до 5-15 років в залежності від категорії. У нових правах передбачено також впровадження мікрочипа в посвідчення водіїв, що підвищить рівень захисту від підробок.