Українцям доведеться змінити водійські посвідчення для поїздок у країни ЄС

З 1 січня 2018 року так звані "міжнародні" водійські права перестануть діяти на території ЄС.

 |    1844  

До листопада 2017 має завершитися впровадження директив ЄС, що стосуються водійських прав, повідомляє Центр транспортних стратегій. За словами начальника головного сервісного центру МВС України Владислава Криклія, водіїв з України з безстроковими посвідченнями вже зараз іноді не пускають в країни ЄС, а з 1 січня 2018 роки так звані “міжнародні” права перестануть бути дійсними в ЄС.

Для того, щоб отримати водійські права нового зразка, не потрібно буде заново складати іспит з ПДР. Необхідно буде лише пройти медогляд і підтвердити своє здоров’я. Коштуватимуть нові водійські посвідчення з чипом трохи дорожче, ніж нинішні права вартістю 201 грн.

“Ми також пропонуємо встановити в посвідченнях мікрочипи. Наші сервісні центри вже забезпечені всім необхідним обладнанням, це убезпечить людей від підробок”, – заявив Криклій. Нові права будуть видаватися максимум на 15 років, а для їх отримання водії повинні будуть пройти обов’язковий медогляд. Для водіїв вантажівок цей термін скоротиться до 5 років. Крім того, медогляд для водіїв вантажівок і автобусів може бути більш ретельним, ніж для інших. Також строгі правила проходження медогляду передбачений для водіїв у віці від 50 років – їм доведеться проходити його кожні три або п’ять років.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ виступає за скорочення терміну дії водійських посвідчень з 30 до 5-15 років в залежності від категорії. У нових правах передбачено також впровадження мікрочипа в посвідчення водіїв, що підвищить рівень захисту від підробок.