У Львові за неправильно припарковане авто блокуватимуть колеса

Авто, які заважатимуть руху, і далі забиратимуть евакуатори

     1955  

До кінця літа у Львові може запрацювати новий спосіб боротьби з порушниками правил паркування. Тим, хто залишив авто у недозволеному місці, блокуватимуть колеса. Аби позбутись блокіратора, водіям доведеться заплатити штраф та оплатити послуги розблокування машини.

Львівська міська рада разом з патрульною поліцією працюють над положенням, у якому пропишуть умови нового методу боротьби з порушниками.

«Зараз у місті працюють евакуатори. Однак авто можна евакуювати тільки якщо воно заважає іншим учасникам дорожнього руху, або якщо припарковане з дуже грубими порушеннями правил дорожнього руху. Натомість маємо багато випадків, коли авто паркують під знаком «зупинка заборонена». Блокування коліс можна використовувати навіть якщо машина не ускладнює рух іншим», – розповів «Львівські газеті» начальник управління безпеки міста ЛМР Юрій Діль.

За його словами, схожа практика широко поширена у Європі, натомість жодне з міст України наразі її не застосовує.  Для того, аби механізм запрацював, працівник муніципальної дружини повинен працювати в парі з поліцейським.

«Протоколи про порушення правил дорожнього руху можуть виписати лише поліцейські, натомість право ставити блокіратори та отримувати гроші за розблокування мають муніципальні працівники», – пояснює Юрій Діль.

Штраф за неправильне паркування становитиме 255 грн, і ще приблизно 350 грн порушнику доведеться заплатити за встановлення та зняття блокіратора. Для початку місто планує закупити 20 таких механізмів. Вартість одного блокіратора українського виробництва стартує від 2,5 тис грн, залежно від модифікації.

Паралельно з блокуванням коліс у Львові також далі працюватимуть евакуатори. За словами Юрія Діля, нині в середньому за добу забирають з вулиць 1-2 авто. Здебільшого це автомобілі, що перешкоджають руху на дорозі.