Рада підтримала законопроект пенсійної реформи у першому читанні 

Верховна Рада підтримала у першому читанні урядовий законопроект №6614 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій, який входить до пакету законопроектів щодо пенсійної реформи.
 |    594  

Відповідне рішення підтримали 282 народних депутати, передає Укрінформ.

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, який виступав з трибуни парламенту, проект закону напрацьовувався урядом протягом року спільно з вітчизняним експертним середовищем, соціальними партнерами, міжнародними експертами, пройшов розгляд Національною радою реформ.

“Законопроект № 6614 передбачає підвищення пенсій з 1 жовтня 2017 року для більш як 5,6 млн пенсіонерів, а згодом підвищення соціальних стандартів з 1 грудня до 1 жовтня ще для майже 3,5 млн наших пенсіонерів, передбачає скасування оподаткування пенсій”, – розповів Рева.

Крім того, за словами міністра, документ містить низку інших позицій, які дозволять підвищити рівень пенсійного забезпечення, зокрема припинити “зрівнялівку”, та запустити механізм щорічного автоматичного перерахунку пенсій.

“Це – наш перший крок на шляху реформування пенсійної системи. Наступним стане реформування системи пенсійного забезпечення військовослужбовців і, найголовніше, перехід до другого рівня пенсійного забезпечення – розгляд питання щодо введення накопичувальної системи”, – підкреслив Рева.