Рада підтримала законопроект пенсійної реформи у першому читанні 

Верховна Рада підтримала у першому читанні урядовий законопроект №6614 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій, який входить до пакету законопроектів щодо пенсійної реформи.
     779  

Відповідне рішення підтримали 282 народних депутати, передає Укрінформ.

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, який виступав з трибуни парламенту, проект закону напрацьовувався урядом протягом року спільно з вітчизняним експертним середовищем, соціальними партнерами, міжнародними експертами, пройшов розгляд Національною радою реформ.

“Законопроект № 6614 передбачає підвищення пенсій з 1 жовтня 2017 року для більш як 5,6 млн пенсіонерів, а згодом підвищення соціальних стандартів з 1 грудня до 1 жовтня ще для майже 3,5 млн наших пенсіонерів, передбачає скасування оподаткування пенсій”, – розповів Рева.

Крім того, за словами міністра, документ містить низку інших позицій, які дозволять підвищити рівень пенсійного забезпечення, зокрема припинити “зрівнялівку”, та запустити механізм щорічного автоматичного перерахунку пенсій.

“Це – наш перший крок на шляху реформування пенсійної системи. Наступним стане реформування системи пенсійного забезпечення військовослужбовців і, найголовніше, перехід до другого рівня пенсійного забезпечення – розгляд питання щодо введення накопичувальної системи”, – підкреслив Рева.