У Міносвіти пояснили зменшення держзамовлення на підготовку у вишах

     748  

Зменшення пов’язане з демографією і відсутністю набору на освітньо-кваліфікаційний рівень “спеціаліст”.

Заплановане урядом зменшення державного замовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах у 2017 році майже на 17% в порівнянні з 2016 роком пов’язане з демографією і відсутністю набору на освітньо-кваліфікаційний рівень “спеціаліст”. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки.

У відомстві зазначають, що відповідно до закону “Про вищу освіту” останній набір абітурієнтів освітній рівень “спеціаліст” проводився в 2016 році.

Також в 2017 році кількість випускників 11 класів зменшилася на 4,3% у порівнянні з минулим роком.

Таким чином, близько 54% ​​випускників шкіл цього року матимуть можливість потрапити до ВНЗ на місця державного замовлення.

У 2017 році будуть збільшені обсяги держзамовлення за спеціальностями: фізика і астрономія; прикладна фізика і наноматеріали; математика; мікро- і наносистемна техніка; біотехнології і біоінженерія; атомна енергетика.

Зменшаться обсяги держзамовлення у сфері економіка; право (в тому числі міжнародне право); туризм; готельно-ресторанна справа.

У сфері “Освіта” у 2017 році планується виділити 12315 бюджетних місць, зокрема 7405 місць за фахом “Середня освіта (за предметними спеціальностями)”.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України вирішив зменшити державне замовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах у 2017 році майже на 17% в порівнянні з 2016 роком до 212 тис. чоловік.