Історична Сприня єднає молодих патріотів України

«Ігри Нескорених» стартували на Львівщині

     1871  
Ігри Нескорених

У селі Сприня Самбірського району на базі спортивно-туристичного оздоровчого табору “Прикарпаття” імені Кирила Осьмака 11 липня стартував IV військово-патріотичний вишкіл “Ігри Нескорених”. Цьогоріч він отримав статус Всеукраїнських змагань, участь у яких беруть майже 200 юнаків та дівчат з багатьох куточків нашої держави. Окрім команд зі Львівщини, в патріотичних змаганнях беруть участь мандрівники 8-го потяга єдності «Труханівська січ». Присвячені “Ігри Нескорених” 73-й річниці створення Української Головної Визвольної Ради.

Упродовж тижня команди змагатимуться у стройовій підготовці, стрільбі, повстанському біатлоні, перетягуванні линви, розпалюванні багать, перегонах, гирьовому спорті, відуні, виконанні повстанської пісні. Один день змагань буде присвячений сходженню на гору Діл – повстанським історичним маршрутом, де 1944 року діяла підстаршинська школа УПА.

Самі учасники змагань розповідають, що ретельно готувались до їх проведення, оскільки цей військово-патріотичний вишкіл є популярним серед української молоді і здобути тут перемогу хоч і важко, але почесно.
“Минулого та позаминулого року, – розповідає учасниця “Ігор Несорених” Тетяна Паращук, – ми займали другі місця. Але цьогороріч плануємо здобути перемогу, адже протягом року посилено тренувались і нині наша команда – як одна сім’я”.

Першість планує вибороти і команда “Нескорені” із Самбірщини. “Ми практично щотижня відпрацьовували усі випробування, котрі на нас чекають упродовж змагань. Тож до фінальної стадії підійшли у хорошій фізичній формі”, – каже її ройовий Віталій Гемкало.

Та на нинішніх “Іграх Нескорених” достойну конкуренцію складуть і команди зі східних, центральних та південних областей України, які прибули потягом єднання “Труханівська Січ”.

Уже не вперше приїжджають у Сприню юнаки та дівчата з інших регіонів України. І як стверджує учасниця “Ігор Нескорених” зі Слов’янська Владислава, ці змагання набувають все більшої популярності серед молоді Донеччини, Луганщини, Запоріжжя та інших південних і східних областей.

“Більш того, школярі та студенти прагнуть не лише взяти участь у вишколі, а й ближче познайомитись зі своїми однолітками, вивчити історію України з середини. Ігри не лише загартовують, а й об’єднують молодь України. І наша держава теж стане сильнішою, бо ми разом будемо її будувати”, – додає дівчина.

У важливості проведення “Ігор Нескорених” саме у Сприні переконана і один з організаторів потяга “Труханівська Січ” Олена Іванова.

“Це знакове місце. Адже саме тут 73 роки тому відбулось справжнє об`єднання патріотичних сил усієї України. Це саме те, чого зараз не вистачає нашій країні. І якщо дорослі політики не можуть між собою домовитись, то молодим легше знайти порозуміння. Головне їм у цьому не заважати”, – наголосила Олена Іванова.

Організатори військово-патріотичної гри підготували для учасників велику військово-ознайомчу та культурно-історичну програму. Для них свою майстерність демонструватимуть десантники, кінологи, сапери, військові інженери та хіміки. Спеціалісти навчатимуть молодь азам виживання в екстремальних ситуаціях.
“Ми прагнемо, аби діти не лише проявили свої можливості та вміння під час військового вишколу, але й вивчили історію визвольних рухів в Україні упродовж століть. Усвідомили і зрозуміли, що вони одна нація і національні цінності та ідеї – спільні для кожного українця. Незважаючи на те, де він живе, в якому регіоні держави чи поза її межами”, – зазначив організатор змагань, голова Самбірської районної ради Віталій Кімак.

Лише за три роки “Ігри нескорених” довели своє право не лише на існування, а й стали невід`ємною частиною національно-патріотичного виховання української молоді, цьогоріч їм присвоєно статус Всеукраїнських. Як стверджують історики, така військово-патріотична гра в Україні повинна була зародитись набагато раніше. Позаяк це своєрідна школа по вивченню національних традицій, глибоке пізнання цінностей українського народу, утвердження українців як світової єдиної нації.

“Ігри нескорених” – це унікальний проект, – переконаний голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. – Молоді хлопці і дівчата, єднаючись, вчаться перемагати. Вчаться незламності духу, волі і віри, стають справжніми патріотами України. Та й у самих іграх переможених не буде. Всі стануть – нескореними!”

Завершаться “Ігри нескорених” у неділю 16 липня. О 13.00 у селі Сприня розпочнуться урочистості з нагоди 73 річниці створення УГВР, під час яких відбудеться нагородження учасників та кращих команд військово-патріотичної гри. Організатори запрошують долучитись до заходу усіх охочих.