У львівському театрі вперше за півстоліття зроблять ремонт

Відремонтують глядацький зал, приведуть до ладу дах та оновлять систему електропостачання

     1919  

Театр "Воскресіння"

У Львівському академічному театрі «Воскресіння» вперше за час його існування проводять ремонт: на нього місто витратить понад мільйон гривень. За ці кошти у «домі акторів» відремонтують глядацький зал, приведуть до ладу дах та оновлять систему електропостачання. За останні 45 років у приміщенні львівського театру “Воскресіння” таке буде вперше, досі ж тут не робили жодних капітальних ремонтів, лише періодично працівники театру власними силами проводили санітарні побілки.

Про це «Львівській газеті» розповіла заступниця директора театру «Воскресіння» Галина Ткачук.

За її словами, вже багато років у театрі «панує» сирість, а дах регулярно протікає.

«Стелю театру постійно заливає. Дах не витримує снігу та сильних дощів, тому у ньому безліч дір. Час від часу працівники театру самі його «підремонтовували», аби він ще якось тримався. Білили також стіни та стелю, щоб і вони набули трохи кращого вигляду. Серйозний ремонт у нашому театрі із часу його заснування (1990 рік – Ред.) проводиться вперше. Востаннє у цьому приміщенні робили ремонт ще за радянських часів, 45 років тому, коли тут був кінотеатр», – розповідає Галина Ткачук.

Невдовзі театр «Воскресіння» набуде нового вигляду та нарешті оживе. Тут побілять усі стіни, стелі, замінять підлогу, відреставрують сцену та балкони. Зроблять також ремонт даху і повністю модернізують систему електропостачання.

«Електропостачання у нас працювало на дуже малій потужності: його ледве вистачало на освітлення. А щодо купівлі різних технічних пристроїв для постановок із спецефектами, то коштів на них поки немає», – каже пані Ткачук.

На реставрацію театру «Воскресіння» мерія виділила майже 1,2 млн. гривень. Завершити частину ремонту планують до 20 вересня.

«Частину ремонту завершать перед початком нового театрального сезону. Інші роботи проводитимуть вже під час нього, але лише такі, які не заважатимуть роботі театру: наприклад, ремонт бокової частини даху чи завершення оновлення електропостачання», – зазначає Галина Ткачук.

З її слів, театр «Воскресіння» неодноразово звертався у міську раду із проханням про виділення коштів на капітальний ремонт, однак щоразу отримував відмову.

«У мерії просто не було грошей на ремонт нашого театру, але цьогоріч нам пощастило», – додає Ткачук.

Зазначимо, за інформацією прес-служби ЛМР, цього року на ремонт львівських театрів міська рада виділила понад 4,5 млн грн. Окрім театру «Воскресіння», у міжсезоння реставраційні роботи проведуть і у Першому театрі для дітей та юнацтва, Львівському драматичному театрі ім. Лесі Українки та Театрі ім. Леся Курбаса.