На будівництво Польського дому у Львові треба ще два-три роки

Польський дім у Львові не зможуть завершити до 2018 року, хоча саме цю дату нещодавно називали бажаною в польському МЗС

     1811  

Такі висновки зроблено після візиту до Львова комісії представників польської влади.

«Сьогодні (10 липня, – ред.) відвідую будівництво Польського дому у Львові. Днями Сенат Республіки Польща підпише з організацією «Польська спільнота» умови щодо фінансування наступного етапу цієї дуже важливої не лише для поляків, які живуть в Україні, а й для польської держави інвестиції. Нам необхідно активізувати будівельні роботи, шукати додаткові фінансові ресурси і ретельно контролювати витрачання коштів на будівництво», – написав на своїй facebook-сторінці керівник канцелярії Сенату Республіки Польща, міністр Якуб Ковальський.

На роботи у Львові потрібно ще два-три роки. Про це заявив після візиту голова Постійного комітету Ради міністрів РП Генрик Ковальчик, який також побував у Львові у складі комісії.

«Встановлено, що найближчим часом буде визначено кошторис і план дій, що дозволять відновити роботу, – сказав Генрик Ковальчик. – І вже на основі закінчених технічних проектів стане можливим опрацювання кошторису. Думаю, в серпні він вже остаточно буде готовий, щоб забезпечити закінчення будівництва, аби протягом двох-трьох років це все ж, таки сталося».

Будівництво Польського дому у Львові фінансують із бюджету польської держави. Нова будівля для польської громади постане недалеко від центру, на вулиці Шевченка, 3-а. Це — територія колишнього військового містечка.  Як писала «Львівська газета», будівництво розпочали ще 2015 року, проте вартість проекту постійно зростала. Якщо спершу заявляли, що будівництво коштуватиме 17 млн злотих (близько 4 млн євро), то нині говорять уже про 43 млн злотих (10 млн євро). Через проблеми з фінансуванням і переказом коштів підряднику нині на будівельному майданчику не ведуть жодних робіт.