Минуло два роки, як не стало Євгена Безніска

Сьогодні, 11 липня, виповнюється два роки із дня смерті відомого художника та митця Євгена Безніска. Український графік, лауреат Шевченківської премії, творець національного візуального мистецтва – Євген Безніско у пастельних портретах Митрополита Андрея Шептицького, Йосифа Сліпого, Папи Івана Павла ІІ підкреслював, що мистецтво має завжди національне обличчя.
     1180  

Вагоме місце у житті і творчості митця займає Тарас Шевченко з постаттю якого художник мав тісний зв’язок, втілюючи на папері образи до творів Кобзаря.

Помер художник на 77-му році життя.

Євген Безніско − народився 19 жовтня 1937 у Кагарлику Київської області. У 1955 – закінчив Республіканську художню середню школу ім. Т. Шевченка, у 1964 – Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва, факультет монументального живопису. Автор великої низки портретів визначних культурних і громадських діячів України: працював над офортами та ліногравюрами за мотивами творів І. Франка, Л. Українки, В. Стефаника, Т. Шевченка. Автор пам’ятника Юрію Дрогобичу, мозаїк на меморіальному цвинтарі Січових Стрільців на горі Маківка та у меморіальній каплиці жертвам НКВС в Золочівському замку. У 1997 та 2004 роках працював у Чорнобильській зоні (45 пастелей). Роботи Євгена Безніска зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади, Франції.