На реконструкцію театрів Львова із бюджета міста виділять 4,6 млн грн

     512  

Чотири міські театри відремонтують впродовж літа цього року. Зокрема, оновлюватимуть фасади, дахи, проведуть внутрішню реставрацію.

Усі ці роботи відбуваються в рамках активної ремонтної кампанії закладів культури, що проводить Львівська міська рада.

Тривають роботи в театрі «Воскресіння». Ремонт триватиме 2 роки. На цей рік з бюджету міста виділили 1,3 млн грн, однак, фінансування ймовірно будуть збільшувати. Виконання робіт сьогодні оглянув міський голова Львова Андрій Садовий, інформує прес-служба ЛМР.

Загалом на ремонт і реставрацію театрів з міського бюджету Львова передбачено 4,6 млн. грн, а на закупівлю обладнання та предметів довгострокового користування для міських театрів виділено 500 тис. грн.

До прикладу, вже зараз у приміщенні Львівського академічного духовного театру «Воскресіння» проводять внутрішні ремонтні роботи. Закінчити планують до кінця серпня 2017 р. Також планують провести капітальний ремонт даху театру, а також реконструювати систему електропостачання.

«В цьому році в бюджеті міста ми передбачили 4,6 млн грн – це кошти, які цільово йдуть на реконструкцію наших театрів, ремонтні роботи. Зокрема, в театр «Воскресіння» в цьому році буде інвестовано 1,3 млн грн, можливо, і більше. В першу чергу, треба забрати сирість, яка завжди була в театрі, роботи в підвалі, стеля, повністю має бути зроблений зал, реставрація всього, що можна, нові крісла. Ми будемо мати збільшення кількості глядацького залу до 162 місць. Театр «Воскресіння» має дуже добру історію. Треба ще буде сам вхід добре продумати, бо це будинок, де живуть люди, має бути якісне співжиття, але зі сусідами проблем нема. В цілому я задоволений, динаміка є.

Тут мінімум два роки важкої праці, в цьому році робимо базові роботи, в наступному році – завершуємо. Думаю, ми в два роки вкладемось, об’єм не дуже великий, але треба дуже делікатно підходити, щоб забрати аварійність, щоб не було сирості, новий зал, нові крісла. Це дасть більше настрою для артистів, щоб вони ще більше віддавали глядачам під час своїх вистав. Цей театр славетний, він багато гастролює по світу, у нас завжди були проблеми з коштами на фінансування театрів. Тому в цьому році 4,6 млн грн – це кошти, які ми інвестуємо в театри міста – театр «Воскресіння», театр Лесі Українки, театр Курбаса, Перший театр. Роботи багато.

Роботи на початок нового театрального сезону не вплинуть. По театру Лесі Українки є плани і цього року робити ремонтні робити, і наступного року. Будівля стара, ми повинні, в першу чергу, враховувати інтереси трудового колективу і глядачів, які повинні мати комфорт і це жодним чином не буде впливати на якість самих робіт. Це буде лише давати наснагу для артистів краще працювати.

Це наша міська установа, ми її фінансуємо. Зараз ми можемо моніторити усі кошти, які театр заробив, бо є електронна система продажу квитків. Кожне місце має бути обліковане і має бути фінансова дисципліна, ця дисципліна зараз є і ми інвестуємо з боку міста кошти додаткові. Якщо ми зробимо усі роботи, я переконаний, що театр буде мати хорошу фінансову позицію і дофінансування з міста буде потрібно менше», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

«Ремонтні роботи тут не проводилися, практично, від заснування театру і, тому ми дуже вдячні, що цього року згадали про театр «Воскресіння» і розпочались ремонтні роботи. Ми надіємося, що новий сезон, який в нас розпочнеться 29 вересня, тому роботи планують завершити до 20 вересня, а 29 вересня в нас розпочинається фестиваль «Золотий лев». На ньому будуть не тільки гості з України, а будуть гості з інших країни Європи. Тому ми хочемо, щоб тут було гарно, затишно та приємно нам і всім гостям», – розповіла Галина Ткачук, заступник директора театру «Воскресіння».

У Першому українському театрі для дітей та юнацтва працюють над капітальним ремонтом фасаду.

Для того, щоб провести реставраційно-ремонтні роботи даху та фасаду Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки – оголошується тендер. Також розробляється проектно-кошторисна документація на проведення капітального ремонту внутрішнього дворика театру.

На початку серпня мають розпочати реставрацію фасаду Львівського академічного молодіжного театру імені Леся Курбаса – зараз проводиться експертиза проекту. До початку опалювального сезону планується провести реконструкцію системи опалення будівлі. Окрім цього вже розроблена проектно-кошторисна документація на реставрацію приміщень театру. Оголошення тендеру заплановане на липень 2017 р.

Довідка

Львівський академічний духовний театр «Воскресіння»

Вид робіт Вартість, грн Передбачено в бюджеті
Внутрішні роботи (колони, стіни, лоджії, стеля, сцена (стіни, стеля, підлога), освітлення балконів. 367 380,00         300 000,00
Підлога 417 706,00 0,00
Придбання крісел (174 шт.) 498 720,00 0,00
Реставрація ліпнини 400 000,00 0,00
Реконструкція системи електропостачання 1 480 000,00 850 000,00
Ремонт даху 1 000 000,00 50 000,00
Всього 4 163 806,00 1 200 000,00

Перший український театр для дітей та юнацтва

Вид робіт Вартість, грн Передбачено в бюджеті
Капітальний ремонт фасаду 300 000,00         300 000,00
Капітальний ремонт з забезпеченням доступності 250 000,00 250 000,00
Всього 550 000,00 550 000,00

Львівський драматичний театр імені Лесі Українки

Вид робіт Вартість, грн Передбачено в бюджеті
Реставраційно-ремонтні роботи дахів та фасадів Оголошується тендер    1 500 000,00
Всього     1 500 000,00