Частину монумента Слави у Львові демонтують

Йдеться про плити, які в аварійному стані

     1318  
монумент Слави

Частину монумента Слави, аварійність якої нещодавно виявила Галицька райадміністрація під час технічної перевірки об’єкта, демонтують: йдеться про гранітні плити на колоні меморіалу, які можуть впасти у будь-який момент. Окрім демонтажу аварійної частини, науковці «Львівської політехніки» здійснять перевірку усього монумента, а у міськраді підготують так звану «дорожню карту» щодо можливого знесення або музеєфікації (приведення пам’яток історико-культурної спадщини у стан, що придатний для екскурсійного відвідування – Ред.) меморіалу. Про це сьогодні, 10 липня, під час брифінгу розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

За його словами, рішення про перевірку монумента Слави і подальше вирішення його долі ухвалила робоча група за участі представників ЛМР, Інституту національної пам’яті, Українського католицького університету, Львівського національного університету ім. Івана Франка, Національної академії мистецтв та НУ «Львівська політехніка» у четвер, 7 липня.

«Днями розпочнеться демонтаж аварійної частини монумента задля безпеки львів’ян. Потім треба дізнатися, чи справді уся конструкція меморіалу є аварійною. Якщо фахівці визначать, що це так, то міськрада прийматиме рішення щодо його знесення або музеєфікації. Тут слід створити «дорожню карту», тобто прораховувати усі можливості обох варіантів, визначити, які рішення, розпорядження та скільки коштів для цього потрібно», – зазначає Москаленко.

У міськраді передбачають, що перевірка монумента Слави триватиме близько трьох тижнів. Якщо його все-таки визнають аварійним та вирішать знести, то мерія оголосить архітектурний конкурс щодо варіантів використання території, на якій він встановлений.

«У разі знесення меморіалу цю територію слід перетворити на креативну зону, якось поєднати її з Парком культури та Академією сухопутних військ, аби вони «жили разом». До того ж є і транспортна проблема: на дорозі пасувало б зробити кільце. Але все це можна буде обговорювати вже після рішення фахівців «Львівської політехніки», – пояснює начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР Юліан Чаплінський.

Нагадаємо, аварійну частину монумента Слави, яку будуть демонтувати, вже сьогодні обгородять.