У Львові відтепер кашлюк лікуватимуть відповідно до європейських протоколів

Небайдужі львів’яни зібрали кошти і купили кисневий концентратор

   Олександра Баландюх   3716  

Фото: facebook.com/nataliya.timko

На Львівщині кашлюк (гостре інфекційне захворювання) нині вкладає на лікарняні ліжка все більше і дітей, і дорослих. Захворюваність за останні 10 років зросла більш ніж у п’ять разів. Серед хворих багато дітей різного віку, зокрема й такі, яким немає ще й року. Лікують їх у Львівській обласній інфекційній лікарні. Захворювання нерідко протікає важко, багатьом маленьким пацієнтам потрібний кисень, а кисневого концентратора досі в лікарні не було.

У червні лікарі-інфекціоністи оголосили про збір коштів на придбання цього апарата. І сьогодні їхня мрія здійснилася. Завдяки небайдужим львів’янам, як повідомила «Львівську газету» головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко, вдалося зібрати 18 тис. грн. і придбати новий кисневий концентратор. Особлива подяка – одній художниці, яка продала свою картину й віддала кошти на купівлю цього апарата.

«Тепер Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня може лікувати кашлюк відповідно до європейських протоколів! Кисень став доступний малюкам, придбано новий концентратор. Дякуємо всім, хто долучився до збору коштів. Ви врятували чиєсь життя», – написала Наталія Тімко у соцмережах.

Фото: facebook.com/nataliya.timko

Довідка.

Кашлюк – це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Крапельки слизу, що виділяються хворим під час дихання, чхання, кашлю поширюються на відстань 1-2 м і осідають на дихальні шляхи. Сприйнятливість до кашлюку дуже висока. Уражаються верхні дихальні шляхи із нападами спазматичного кашлю. Заразитися кашлюком можна тільки від хворої людини або бактеріоносія.

Кашлюк найбільше вражає дітей до 6 років (особливо першого року життя та 3-6 років). Найбільш небезпечною ця хвороба є для немовлят, бо може призвести до зупинки дихання, різноманітних ускладнень, навіть летальних випадків.