Cиноптики констатували найбільшу посуху в Україні за останні 10 років

     930  

Ґрунтова посуха матиме негативний вплив на урожай зернових культур у 2017 році.

Упродовж червня через дефіцит опадів, який спостерігався на більшій частині території країни, тривала жорстка ґрунтова посуха у південних, центральних та на багатьох площах східних областей. Про це повідомили у прес-службі Укргідрометцентру.

Зазначається, що на кінець червня, зволоження орного шару ґрунту під ранніми колосовими (крім західних областей) на більшості площ  було незадовільними, на великих площах південних та центральних  областей орний шар ґрунту був сухий зовсім. У цих же областях місцями були повністю вичерпані і запаси вологи метрового шару ґрунту.

“За експертною оцінкою площа охоплення посухою становила 60 % під ранніми зерновими та близько 50 % під кукурудзою і соняшником. Під пізніми культурами (зокрема соняшник, соя та кукурудза)  зволоження  метрового шару ґрунту було одне із найгірших за останні 10 років”, – йдеться у повідомленні.

Внаслідок недостатнього вологозабезпечення та високих температур повітря і ґрунту для  всіх сільськогосподарських культур був характерний  слабкий  ріст, часто відмічалося денне в’янення та засихання рослин.

“Ґрунтова посуха матиме негативний вплив на урожай зернових культур 2017”, – додали синоптики.

Лише у західних та частково північних областях умови залишалися цілком сприятливими для формування урожаю практично всіх культур внаслідок достатнього тепло та волого забезпечення.  Однак на багатьох площах   цих областей сильні дощі та вітер  спричинили локальне  полягання посівів сільськогосподарських культур  різного ступеню, у ряді районів спостерігалися значні механічні пошкодження посівів градом.