У ЛОДА просять повідомляти про переповнені сміттєві майданчики

     1463  

Сьогодні, 5 липня, під час брифінг, директор департаменту  розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук повідомив, що за останню добу у місті Львові очистили 51 сміттєвий майданчик, на сьогодні залишається переповненими ще 205, проводиться активна робота з їх очищення.

Перелік цих майданчиків можна переглянути тут.

«Ми просимо мешканців Львова, щоб вони звертались у  департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації за телефоном (032) 2761794, якщо їхнього майданчика немає у цьому переліку, аби ми могли оперативно зреагувати»,  – наголосив Назарій Романчук.

Також він повідомив, що у Львівської облдержадміністрації уже є попередні домовленості з керівниками полігонів інших областей про те, що вони долучаться до допомоги місту Львову у його очищенні від ТПВ. Окрім того, активно допомагають полігони Львівської області, це свідчить про те, що проблема з вивезенням відходів – питання не політичне, а лише господарське.

Зазначимо, на Львівщині уперше почали зважувати ТПВ, що вивозять із Львова.

«На сьогодні працюють відповідні ваги і в найближчий час матимемо можливість бачити точну картину того, скільки відходів продукує місто Львів та скільки реально вивозитимуть за межі області, щоб здійснювати відповідний контроль», – зазначив Назарій Романчук. Він додав, що станом на 5 липня видно, що ті об’єми, які зазначаються Львівською міською радою, не відповідають дійсності».

Зазначимо, як повідомив сьогодні заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак, станом на ранок 5 липня у місті залишалося перенакопиченим понад 6040 тонн сміття. За попередню добу з міста було вивезено 758 тонн ТПВ, з них 418 тонн – за угодами, які перевізники мали укладені раніше, і 340 тонн – за домовленостями, які уклали після комісії з питань ТЕБ і НС.

За даними міської ради, на ранок 5 липня в місті з 1237 майданчиків житлового фонду перенакопиченими є 293 майданчики, що становить 24%. Це становить 2930 тонн. У розрізі районів: Шевченківський – 75 не вивезених майданчиків, Залізничний – 13, Личаківський – 1, Франківський – 58, Сихівський – 146. Очищені всі майданчики у Галицькому районі.

Серед бюджетних установ з 221 майданчика перенакопиченими є 11 майданчиків (з них: 4 – біля закладів освіти, 3 – біля закладів охорони здоров’я, 4 – біля супермаркетів), а це 5% від загальної кількості. Тоннаж перенакопичення — 110 тонн.

На перевантажувальних станціях знаходиться 3 тис. тонн не вивезеного сміття. Тобто загалом у місті накопичено і не вивезено 6040 тонн ТПВ.