Сьогодні відзначаємо Міжнародний день кооперативів

Тема Дня 2017 року: «Кооперативи – врахування інтересів кожного»

     734  

Міжнародний день кооперативів (англ. International Day of Cooperatives, ісп. Día International de las Cooperativas, фр. la Journée internationale des coopératives) – міжнародний день ООН, який відзначають щорічно в першу суботу липня. Проголошений Генеральною асамблеєю ООН резолюцією 47/90 від 16 грудня 1992 р.

Мета цього Дня – привернення уваги світової громадськості до кооперативів і сприяння розширенню партнерських зв’язків між міжнародним кооперативним рухом і іншими суб’єктами міжнародного права, включаючи уряди та неурядові організації на всіх рівнях.

Кооперативна модель є одним з рішень проблеми зростання нерівності в усьому світі. В основі цієї моделі, яка сама по собі справедлива з етичного погляду, закладені принципи сталого розвитку.

Завдяки тому, що членом кооперативу може стати кожен, створюються рівні можливості для зростання добробуту його членів, а також необхідні умови для ліквідації бідності. Цього досягають завдяки основному принципу участі членів кооперативу в економічній діяльності: «Члени кооперативу вносять співрозмірний внесок у діяльність кооперативу і на демократичній основі управляють фінансовими коштами кооперативу».

Кооперативи сприяють зміцненню рівності в громадах, в яких вони діють. Вони також сприяють сталому розвитку на місцях. Це стосується екології, економіки і соціальної сфери.

Незважаючи на те, що кооперативи діють на місцевому рівні, позитивний ефект їхньої економічної і соціальної моделі відчувають всі люди планети. Глобалізація має базуватися на цінностях, саме ті цінності, які лежать в основі кооперативного руху. Інакше вона породжуватиме нерівність.

Оскільки основний акцент у діяльності кооперативу роблять на людину, а не на капітал, кооперативи не ставлять перед собою завдання нарощування та концентрації капіталу. Таким чином, розподіл прибутку відбувається більш справедливо.