Сьогодні – День архітектури України

     1091  

День архітектури України – свято,яке в Україні відзначають щорічно 1 липня. Свято встановлено «…на підтримку ініціативи архітекторів та містобудівників, їх творчих спілок, працівників проектних організацій і місцевих органів містобудування та архітектури…», згідно з Указом Президента України «Про День архітектури України» від 17 червня 1995 року № 456/95.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман привітав архітекторів з їхнім професійним святом.

«Професія зодчого з давніх-давен викликала повагу і шану в суспільстві. Протягом багатьох віків українськими архітекторами створені безсмертні архітектурні шедеври, які є візитною карткою нашої історії та країни, якими захоплюються гості України та наші громадяни.

Українська архітектурно-містобудівна школа має величезний досвід і багаті традиції, що у поєднанні із сучасними вимогами до просторового планування територій, сталого розвитку міст та урбаністичного середовища дає змогу сповна використовувати цей потенціал для створення гармонійного життєвого простору», – зазначено в привітанні.

«Виклики сьогодення ставлять нові вимоги: необхідність покращення екологічного стану українських мегаполісів, збереження історичного архітектурного середовища та історико-культурної спадщини, раціональне та гармонійне планування публічного простору, подолання стихійної забудови і врахування інтересів громад населених пунктів, відбудова та модернізація унікальних об’єктів і пам’яток архітектури. Переконаний, що цей етап вдасться пройти з гідністю, і ви зробите все для того, щодо життя в нашій країні було приємним, зручним і комфортним, а кожен громадянин пишався рівнем Вашої майстерності.

Бажаю Вам міцного здоров’я, професійного зростання, натхнення та життєвих гараздів!» – додав Гройсман.