Від кору померла чотирирічна дитина

Вона не мала щеплень від цього захворювання

     2230  

Трагедія сталася в Одесі. Дитина померла в лікарні від ускладнень кору – тяжкої пневмонії. Про це пише на своїй сторінці у ФБ заступник міністра охорони здоров’я України Оксана Сивак.

«Медики до останнього билися за життя дитини, проте врятувати не вдалося.Захворюваність на кір зростає. Але хворобі можна запобігти – вакцинація єдиний надійний і безпечний засіб профілактики. І вакцина є у достатній кількості», – пише чиновниця.

Заступник міністра нагадала, що цього року кір зареєстровано в більшості регіонів України, і якщо не змінити ситуацію, фахівці прогнозують збільшення кількості хворих після закінчення літніх канікул, коли діти повернуться до шкіл і дитсадків.

За 6 місяців цього року спалахи кору зафіксовано в 15 регіонах, захворіло 735 осіб. Найвищі показники захворюваності в Івано-Франківській та Одеській областях.

Перебіг епідемічної ситуації з кору у Львівській області теж вказує на чергове наростання епідемічного процесу. З початку 2017 року зареєстровано 20 випадків кору, з них 17 у червні. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року маємо зростання захворюваності у три рази. Серед хворих 83,3% – це діти.

Захворювання на кір зареєстровано у Самбірському, Старосамбірському, Стрийському районах, містах Самбір, Львів, Трускавець, Дрогобич.