В озері на Львівщині виявили збудник небезпечного захворювання

Відпочивальникам рекомендують утриматися від купання в озері та від риболовлі у цій водоймі

     5344  

Під час моніторингового дослідження об’єктів довкілля на лептоспіроз у взірці води відібраному з озера «Молодіжне», що в місті Перемишляни Львівської області, виявили позитивний результат №8 від 29.06.17р. Лептоспіра Sp.p.(патогенні).

Про це інформує лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Леся Мишковська.

Позитивний результат на лептоспіроз виявила при дослідженні взірця води методом ПЛР лабораторія ОНІ.

Виявлений позитивний результат становить загрозу інфікування людей, які відпочивають біля озера, купаються в озері, займаються риболовлею. Тож відпочивальникам радять утриматися від купання у водоймі та від риболовлі в ній.

Лептоспіроз – це інфекція, яку викликають лептоспіри. Джерело інфекції – тварини: пацюки, землерийки, собаки, велика рогата худоба, свині тощо. Людина може підхопити збудників хвороби через шкіру, якщо вода забруднена виділеннями тварин. Якщо на шкірі є навіть невеликі подряпини або ранки, то заразитися можна навіть у разі швидкоплинного контакту з водою. Пацієнти розповіли, що вони заходили ногами у воду ставка, в якому ловили рибу.

Лептоспіроз має сезонний характер. Найбільше хворих виявляють у серпні. Заразитися лептоспірозом можна і під час купання у водоймах, в яких є лептоспіри. Тож у жодному разі не варто заходити у воду, купатися, рибалити у водоймах, біля яких стоїть табличка: «Купатися заборонено», бо можна підхопити серйозну недугу.

Лептоспіроз – це серйозне інфекційне захворювання і якщо його вчасно не діагностувати, може викликати важкі ускладнення: гостру ниркову й печінкову недостатність, набряк мозку, міокардит, пневмонію, важке ураження очей. Може виникнути парез або параліч. За статистикою, смертність від лептоспірозу досягає 10%.

У хворого, який заразився цією інфекцією, виникають такі симптоми: загальна інтоксикація організму, озноб, сильний головний біль, висока температура, зникає апетит і сон, постійно мучить спрага.

Особливою ознакою лептоспірозу є сильні м’язові болі литкових м’язів, поперекової ділянки і м’язів стегна. Іноді виникає гіперемія обличчя, верхніх відділів грудної клітки, шиї. У багатьох випадках захворювання вимагає проведення реанімаційних заходів.