Куди літають лоукости

Непопулярні міста, які варто відвідати

Уляна Куйдич, 30 червня 2017

Одна з особливостей бюджетних авіаліній – це польоти в маленькі аеропорти далеко від основного міста призначення. Мандрівники не дуже люблять їх, бо дорога з аеропорту до міста деколи може коштувати, як сам переліт (наприклад, доїхати з Бове до Парижа коштує 18 євро в один бік). Однак ті маленькі міста, куди літають лоукости, хай і менш відомі, ніж їхні імениті родичі, але від цього не стають менше привабливими.

Жирона (Барселона)

Невелика Жирона зараз є популярним хабом для потрапляння до столиці Каталонії Барселони

З аеропорту до міста Гауді ходять прямі автобуси, тож Жирону зазвичай оминають. А дарма. Заснована іберійцями ще в дохристиянські часи Жирона має що показати навіть вибагливому мандрівникові. Старе готичне місто стало місцем зйомок 5-го сезону відомого серіалу «Гра престолів», а це вже багато про що свідчить. Жирона також пов’язана з двома відомими іменами: саме тут Колумб зібрав гроші на свою «американську» експедицію, а ще місто прикрашає міст, збудований Ейфелем, ім’я якого зараз асоціюється з вежею у французькій столиці.

Добиратися до Жирони найдешевше з Польщі. Наприклад, із Познані зараз є квитки по 94 злотих (трохи більш ніж 20 євро).

Шарлеруа (Брюссель)

У масштабах Бельгії Шарлеруа – це зовсім не Брюссель, до бельгійської столиці звідси ще 50 кілометрів. Але Брюссель вам і не потрібен.

Із цього невеликого аеропорту з величезним пасажирооборотом легко й недорого дістатися до таких бельгійських міст, як Брюґґе та Гент – автобусний перевізник Flibco продає квитки з аеропорту по 5 євро. І якщо перше місто стало мегапопулярним після фільму «Залягти на дно в Брюґґе», то Гент і досі є не дуже знаним, особливо серед українських мандрівників. А дарма, адже середньовічний Гент абсолютно не поступається Брюґґе ні за кількістю архітектурних пам’яток, ні за величністю історії.

Добратися сюди з Варшави можна, наприклад, за 39 злотих (а це менш ніж 10 євро).

До речі, Flibco з Шарлеруа їздить не тільки до бельгійських міст, також можна недорого заїхати до Люксембургу і до Франції.

Ейндховен (Амстердам)

Ейндховен використовують як лоукостовий аеропорт голландської столиці, туди ж і прямує весь туристичний потік. Сам Ейндховен, до речі, є одним із найстаріших міст країни, але, на жаль, майже вщент був зруйнований під час Другої світової війни. Місто відоме як база компанії Philips, але туристам варто звернути увагу на його сусіда Утрехт, де, на відміну від аеропортової локації, середньовічний центр прекрасно зберігся, а дістатися сюди поїздом трохи дешевше, ніж до столиці. Також у межах години і за такою самою ціною, як до Амстердама, з Ейндоховена можна добратися до Ротердама і Гааги. Словом, не лише столицею багате Королівство Нідерланди.

Для українських мандрівників цей аеропорт цікавий передусім тим, що саме сюди Ryanair літатиме зі Львова та Києва, і зараз квитки можна зловити за 29 євро (буває і дешевше).

Бергамо (Мілан)

Бергамо – це не тільки симпатичне місто в Ломбардії, що починає свою історію ще з часів античності, а й ворота до італійських Альп (лижникам і бордерам на замітку).

Ще одна природна цікавинка – озеро Комо – розташоване лишень за 30 кілометрів (і 40 хвилин електричкою) від Бергамо. Менш популярний сусід озера Комо – Себіно, красотами не поступається, а от натовпів людей тут уникнути простіше. Околиці Бергамо можна досліджувати не один день, і можна навіть до Мілана не їхати.

А долетіти з Катовіце до Бергамо можна за 39 злотих (10 євро).

Меммінген (Мюнхен)

Ще один цікавий аеропорт, куди зі Львова літатиме наш улюблений ірландський лоукост.

Попри те, що його називають аеропортом Мюнхена, до баварської столиці звідси далекувато – більш ніж 100 кілометрів. Попри це, маленьке містечко у Швабії повністю зберегло свій середньовічний центр і цілком заслуговує хоча б на мандрівку одного дня. Також поряд можна відвідати Ульм, Фюссен, Аугсбург і Боденське озеро.

А зі Львова до Меммінгена зараз можна купити квитки за 20 євро.

Бове (Париж)

Аеропорт Бове – це маленький аеропорт на околицях однойменного міста і ще одна хороша ідея для мандрівки.

До міста близько – можна навіть дійти пішки (а до Парижа – далеко: 70 кілометрів). У Бове зберігся старий центр і є своя історія – чи не найстаріший довгобуд у всій Європі, місцевий собор будують із ХІІІ століття. Тож якщо в планах – летіти через Бове далі (а тут є багато копійчаних рейсів по всій Європі), то спокійно можна провести тут день-другий.