Працівники Львівської митниці затримали контрабандиста-енофіла

Громадянин України намагався ввезти в Україну смугою спрощеного митного контролю «зелений коридор» елітне французьке вино вартістю понад 430 тис. грн.

     1102  

Про це інформує прес-служба ГУ ДФС у Львівській області. Напередодні 45-річний громадянин України, мешканець Кіровоградщини, прибув із Республіки Польща у пункт пропуску «Рава-Руська-Гребенне» (Львівська область) автомобілем Hyundai Santafe. Під час митного контролю цього транспортного засобу у працівників митниці виникла підозра щодо наявності в ньому товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України. Відтак було вирішено ретельно оглянути цей автомобіль. Підозра митників виправдалась. У багажному відділенні автомобіля вони знайшли 18 пляшок французького вина: червоне сухе «Chateau Lafite Rothshild» 2003, 2004 та 2009 років. Як з’ясували пізніше, їхня вартість – понад 430 тис. грн.

Згідно з п.2 ч.2 ст.376  Митного кодексу України та Постанови КМУ № 434 від 21.05 2012 р., виявлений товар обмежений до переміщення громадянами.

Отже, громадянин України порушив встановлений згідно з Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю. За цим фактом складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 471 МКУ. Товар вилучили. Справу скерують до суду.