Україна зазнала масштабної хакерської атаки: не працюють банки, медіа, сервіси

Сьогодні, 27 червня,  Україну атакував комп'ютерний вірус Petya.A.  
     2146  

Про це пише LB.ua.

Зокрема через атаку змушена була припинити роботу компанія “Нова пошта”.

“Друзі! Важливе повідомлення: через масовану атаку вірусу Petya. A на наші інформаційні системи відділення та контакт-центр “Нова пошта” тимчасово не можуть обслуговувати клієнтів. Ми докладаємо всіх зусиль, аби відновити роботу вже найближчим часом”, – йдеться у повідомленні Нової пошти у Фейсбук.

Також повідомляють, що атаки зазнали сайти Кабінету Міністрів та Ощадбанку.

Зокрема прес-служба Ощадбанку повідомляє, що на виконання регламентів безпеки та захисту інформації банк був вимушений вдатися до обмеження функціоналу послуг, що надаються клієнтам.

Повідомляється, що клієнти Ощадбанку наразі можуть скористатися банкоматами інших банківських установ, для клієнтів-пенсіонерів ця послуга є безкоштовною.

Як підтвердив “Українській правді” речник Національної поліції України Ярослав Тракало, від хакерських атак постраждали декілька державних фінустанов.

“До поліції надійшли виклики від кількох фінустанов, на які було здійснено хакерські атаки. Наразі фахівці кіберполіції розбираються в проблемі”, – сказав він.

Також повідомляється, що хакерської атаки зазнав медіахолдинг ТРК “Люкс”, до складу якого входять “24 Канал”, національна мережа радіостанцій “Радіо Люкс” та “Радіо Максимум”, а також низка популярних інтернет-сайтів.

Так о 15.00 годині перестав завантажуватися новинний сайт “Корреспондент”. Крім того, повідомили про збої у роботі мереж “Київенерго” та “Укренерго”. Пізніше з’явилася інформація про вірусну атаку на комп’ютерні мережі “Укрпошти” та “Укртелекому”.