У четвер у Львові стартує Міжнародний музичний марафон пам’яті Василя Сліпака

     1806  

29 червня у Львові стартує Міжнародний музичний марафон пам’яті Василя Сліпака «W LIVE. Тихі дні любові і миру». Заходи марафону відбуватимуться з 29 червня до 1 липня у локаціях Львова, пов’язаних з життям оперного музиканта, який загинув в АТО влітку 2016 року.

Прес-секретар маратону Катерина Гладка розповіла, що три дні присвячені різній тематиці. Стартує W Live літургійним днем хорового співу. Другий день – фортепіанні концерти і третій, завершальний – опера. «Всі події з ранку до вечора будуть в рамках цього розподілу, – зазначила Катерина Гладка. – Приїде багато учасників з Франції та Польщі, які активно вписані в світовий музичний процес».

Директор львівської філармонії Володимир Сивохіп зазначив, що на гоcтей маратону чекає велике мистецтво. «Дуже суперечливо говорити про роль мистецтва в соціумі. Завжди є небезпека, що воно стане носієм панівної ідеології, – додав директор філармонії. – Якою є незалежна Україна – ми ще цього не знаємо. Ми ще не знаємо, які запити повинне задовольняти мистецтво в державі, яка ще в зародку».

Володимир Сивохіп пригадав події 2014 року та появу Небесної Сотні «Ми всі думали, що буде далі. Виникла ідея на сороковини зробити пам’ятний захід. Він відбувся у філармонії – концерт класичної музики. Бо класика – поза всім. Мистецтво зобов’язане бути соціально активним. Якщо воно відірване від життя, то не має великого шансу для успіху та розвитку. І ось ми вже четвертий рік живемо в стані війни та днів жалоби. Ми були заколисані цими трагедіями, тому вже виробили свій алгоритм, як реагувати на все. І раптом рік тому – загинув Василь Сліпак…».

«Тихі дні любові і музика миру» – це не фестиваль чи свято. Нам треба пройти дистанцію, присвячену одній людині, – зазначив Володимир Сивохіп. – Організатори маратону – я, Дмитро Кацал та Орест Сліпак – багато говорили про те, яким має бути наповнення. Три дні – на кожну окрему тему. Ми відмовилися від гучних місць і вирішили обрати затишні локації, які вподобав би сам Василь Сліпак».

За словами директора філармонії «тиха музика» звучатиме у школі співака, на подвір’ї Палацу Потоцьких, концертні заходи прийматиме Львівська філармонія, Храм Святих Верховних Апостолів Петра і Павла. На полі почесних поховань, на Личаківському кладовищі встановлять орган. В Італійському подвір’ї відбудеться постановка опери Олександра Козаренка. В програмі маратону ще одна опера – «Алкід» Дмитра Бортнянського. Учасники гала-концерту – колеги Василя Сліпака з Франції. Вони мали вільний вибір творів для гала-концерту. А на завершення маратону організатори вирішили підкреслити його концепцію молитвами – духовною і світською. Це буде «Заповіт» Богдани Фроляк на твори Шевченка та офіційний гімн Європи, «Ода радості» Бетховена. «Це буде музика любові. Бо сподіваємося, що любов врятує нас і принесе мир», – додав Володимир Сивохіп.

«Ідеологія маратону – не всі мають дійти до фінішу. Але всі довго готуються. До нього треба прийти у стані духовного і морального очищення. – зазначив директор філармонії. – Хотілося б відчути, що ми не самотні на цій дистанції. Що ми проходимо її заради пам’яті, згадуючи тих, хто робив щось добре для нас. Можливо, наступні покоління пам’ятатимуть нас і те, що ми теж робили щось хороше».