Туризм у Львові: хто сюди приїжджає та скільки грошей витрачає

     8624  

Фото: vsviti.com.ua

Щороку кількість туристів у Львові збільшується: наше місто відвідують не лише європейські сусіди, але й гості з-за океану


«Місто з запахом кави та шоколаду», «Серце Галицької землі», «Маленький Париж» чи «Український Лондон» – усі ці епітети давно присвоєні Львову. Лише за 2016 рік тут побували більш ніж 2,5 мільйона мандрівників, і щороку кількість туристів у місті лише зростає. Яким саме є турист у Львові та чим він живе? Про це «Львівській газеті»  розповіли експерти ЛКНП «Центр розвитку туризму» та директорка департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда.

Хто такий турист у Львові?

За даними досліджень «Центру розвитку туризму», у 2016 році Львів відвідали 2,6 мільйона туристів, тоді як у 2015 – 2 млн. Експерти передбачають, що цьогоріч ця кількість зросте до 2,8 – 3 млн. людей.

Отож, найчастішими гостями Львова є українці (54%), але й іноземців тут не бракує (46%). Топ-5 країн, з яких найчастіше приїжджають туристи до нашого міста, – це Польща, Туреччина, Білорусь, Німеччина та США. Якщо ж говорити про українських туристів, то найбільше мандрівників з Києва, Харкова, Одеси, Дніпропетровська та Запоріжжя.

«Загалом Львів відвідують багато європейців та американців, але за останні роки побільшало і гостей з Азії. Ми хочемо зробити наше місто цікавим та зручним для всіх: зокрема представляємо наше місто на різноманітних конференціях та виставках у Китаї та європейських країнах», – зазначає Наталія Бунда.

Здебільшого Львів відвідують люди віком 26-35 років, причому чоловіків та жінок майже порівну. Вони приїжджають сюди власним автомобілем, автобусом або потягом, рідше – літаком. Найчастіше подорожні живуть у готелях та костелах або винаймають квартиру у центрі міста.

туристи

Фото: lviv.vgorode.ua

За чим приїжджає та що хоче побачити турист у місті Лева?

Зазвичай туристи приїжджають до Львова, аби розважитись та відпочити (67%): тут їм подобаються ресторани, кав’ярні, тематичні заклади харчування, де можна скуштувати оригінальні львівські наливки чи сирники, торгово-розважальні центри, музеї та галереї. Для решти мандрівників поїздка до Львова – це перш за все бізнес-подорож або відвідини друзів чи родичів.

Очевидно, Львів зачаровує мандрівників, адже майже усі вони хочуть повернутися сюди знову (91%).

туристи

Фото: planetofhotels.com

Площа Ринок та Театр опери та балету – місця, де турист проводить найбільше часу. Але, за словами експертів, місто розширює ареал популярних туристичних зон.

Фото: www.fest.lviv.ua

«Звичайно, історична частина міста – найбільш відвідувана у Львові, адже тут збережена чудова давня архітектура та проводяться різноманітні культурні події та фестивалі. Але наша мета – розширити туристичні межі Львова за рахунок розвитку різних локацій та громадських просторів і створення нових. Зокрема, у цьому напрямку перспективною є місцевість Підзамче у Шевченківському районі міста: тут розташований Палац культури ім. Гната Хоткевича, нещодавно відкрилася фабрика повидла і скоро буде створений музей «Територія Терору». Ще одним особливим об’єктом на цій місцевості є промисловий завод «РЕМА», який ми хочемо перетворити на креативну зону: там вже є 60 орендарів, а це і дизайнери, і ковалі, і художники. А у вересні проведемо форум електронного врядування на базі цього заводу», – каже Наталія Бунда.

Скільки витрачають туристи та на скільки днів залишаються у місті?

Турист залишається у Львові в середньому на 3-5 днів, а за день подорожі витрачає 50 євро.

«У 2015 році, наприклад, туристи витрачали до 40 євро на день і залишалися тут, зазвичай, на 2-3 доби. Бачимо, що зараз ці показники зросли і продовжують зростати.» – зазначає Наталія Бунда.

туристи

Фото: tvoemisto.tv