Чи може лікар купити диплом за гроші?

МОЗ твердить, що реформа медичної освіти в Україні під загрозою

     1831  

Фото: vedomosti-ua.com

Між депутатами і МОЗ розгорнулася чергова «війна». Ворожнеча виникла навколо питання: чи може абітурієнт із низьким рівнем знань вступати у медичні виші? І головне – чи після його закінчення зі студента, який вчився за гроші, вийде хороший лікар?

МОЗ повідомляє, що група депутатів чинить тиск на Міністерство охорони здоров’я та уряд України з метою скасувати рішення Кабміну про єдиний для контрактників і бюджетників мінімальний прохідний бал вступу на медичні спеціальності – 150 балів з кожного сертифікату ЗНО.

Це, на думку очільників відомства, ще одна спроба залишити старі корупційні схеми та загальмувати реформу охорони здоров’я.

37% випускників медичних вишів цьогоріч не змогли скласти міжнародний ліцензійний інтегрований іспит

МОЗ спільно з Міністерством освіти та науки України прийняли рішення підняти мінімальний прохідний бал до 150 балів з кожного сертифікату ЗНО для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я». Відповідні зміни внесені до Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2017 році.

Ні МОЗ, ні МОН не отримали жодних звернень ані від абітурієнтів, ані від батьків студентів щодо цього рішення. Також не надходило пропозицій та зауважень ні від депутатів, ні від комітетів охорони здоров’я та освіти і науки.

Раніше мінімальний прохідний бал абітурієнтів на медичні спеціальності досягав 103 балів. Це найнижчий прохідний бал серед усіх спеціальностей в Україні, і це головна причина того, що 37% випускників медичних вишів в цьому році не змогли здати міжнародний ліцензійний інтегрований іспит, який заплановано для введення в Україні як обов’язковий.

Сьогодні група депутатів Верховної Ради вимагає від уряду скасування прохідного рівня в 150 балів для вступу на медичні спеціальності та повернення системи, за якої вступити до медичного вишу може будь-хто, якщо в нього є гроші.

Контрактники – дійна корова для вишів

За статистикою попереднього року, абітурієнти-бюджетники медичних спеціальностей вступали у ВНЗ із балами від 159 до 191. Абітурієнти-контрактники – від 102 до 168 балів, повідомляє прес-служба МОЗ.

Контрактник з низьким рівнем знань — дійна корова для університету, можливість його «додатково навчати», «допомагати з екзаменами» та «вирішувати інші питання». А наприкінці видати диплом, з яким цей «лікар» потім піде лікувати живих людей!

Увесь цей час студент з низьким рівнем знань заважає вчитись іншим. Скасування ж мінімального прохідного балу для вступу на медичні спеціальності на самому початку нівелює цінність професії лікаря та призводить до сприйняття абітурієнтами диплому лікаря як «папірця», який необхідно купити, щоб потім збирати хабарі в людей у лікарнях.

«Ми підтримуємо право кожного абітурієнта подати документи в університет. Але в виші будуть відібрані найкращі вступники, рівень загальної освіти яких дозволяє розгорнути якісне навчання.

Вимога депутатів прибрати мінімальний прохідний бал для абітурієнтів медичних вишів є неприйнятною спробою залишити брудні корупційні потоки в медичній освіті.

Україна не буде країною, де лікар може купити диплом за гроші», – наголошують у МОЗ.

Довідка: рішення про встановлення мінімального балу 150 для всіх сертифікатів було затверджено 24 квітня 2017 року Наказом Міністерства освіти України №637. Наказ юстовано, він є обов’язковим до виконання.