У Львові вперше відзначили День курсанта. ФОТО

«Честь. Відвага. Україна» - це гасло Національної академії сухопутних військ у Львові. А ще – це кредо і наріжний камінь чеснот, який курсанти закладають у процес здобуття офіцерського звання у стінах військового навчального закладу у Львові. Флешмоб під цим гаслом провели майбутні офіцери у суботу 24 квітня в рамках відзначення Дня курсанта.
     3316  

За словами голови ради сержантів НАСВ третьокурсника факультету артилерії старшого сержанта Вадима Шведа, українському війську потрібні нові традиції, потрібен відхід від заскорузлих шаблонів радянщини у вшануванні воїнів та їх заслуг. Тому офіцерський колектив НАСВ радо пристав на пропозицію курсантської громади започаткувати День курсанта, коли у навчальному закладі повноправними господарями стають саме молодші командири та курсанти. А втручання офіцерів у керівний процес та управління мінімізується. Це не лише свято, але й своєрідний іспит на організаційну та управлінську зрілість.

– Сьогодні в Академії наш день. Ніхто з нас, ніхто з тих, хто тут навчався раніше, ніколи подібного не організовував і не проводив. І, гадаю, не помилюся, що День курсанта на такому рівні святкується вперше не лише в нашій Академії, але й в Україні, – говорить учасник АТО, кавалер ордену «За мужність» старший сержант В. Швед. – Це свято – це велика повага до нас – курсантів. Адже всі ми стали на цей жертовний і тернистий шлях навчання на офіцера нової української армії під час війни. Тому це свято – це повага до нашого вибору, який ми зробили у такий непростий час. День курсанта – це також і велика довіра до нас. Я переконаний, що керівництво академії розраховує на наше виховання і наші організаторські здібності. Та сподівається, що ми здатні забезпечити проведення усіх заходів, які сьогодні заплановані.

Слід зазначити, що іспит юнаки та дівчата з НАСВ склали на відмінно і гідно презентували навчальний заклад для гостей та друзів. Для запрошених вони підготували змістовну культурну програму у якій було все, що насправді цікаво і драйвово: рукопашний бій, виступ підрозділу із демонстрацією бойових спроможностей курсантів-піхотинців, лицарські бої, пісенні караоке-конкурси тощо. Було передбачено частування та барбекю. А ще футбольна команда НАСВ провела товариський матч із «молодіжкою» ФК «Карпати».

Завершився День курсаната великим гала-концертом, участь у якому взяли рок-гурти «Штурм» та Navigator, співачки Софія Федина та Наталка Самсонова, виконавці Богдан Ковальчин із проекту «Пісні війни» та Віктор Винник, а також студія «Магарич», Сергій Притула і «Вар’яти-шоу». Спеціально на курсантське свято до Львова запрошено гурт «Друже музико» із Одеси та Олег Скрипка із гуртом «ВВ».

Полковник Володимир Скоростецький (м. Львів)