Вартість проїзду у львівських трамваях та тролейбусах може зрости 

   Марта Гелиш   1256  

Фото: tvoemisto.tv

Підняття тарифів на проїзд – ініціатива профспілки «Львівелектротрансу».

З початку серпня повну вартість проїзду у львівському електротранспорті можуть підняти до 4,5 грн., а пільгову – до 2,25 грн. Пропозицію про підняття тарифів висунув профспілковий комітет ЛКП «Львівелектротранс», а управління транспорту ЛМР підтримало ініціативу. Однак перед затвердженням нового тарифу у Львові ще повинні провести громадські обговорення та погодити нові ціни з Антимонопольним комітетом. Про це «Львівській газеті» розповів речник ЛКП «Львівелектротранс» Іван Бондар.

За його словами, тариф на проїзд, який діє сьогодні, затвердили ще у 2014 році, а зараз він є економічно невигідним та призводить до значних збитків підприємства. Тож, відповідно до розрахунків, загальний разовий квиток на проїзд у електротранспорті повинен коштувати 4,5 грн., а студентський та учнівський – 2,25 грн. Якщо новий тариф погодять з усіма інстанціями, то він вступить у дію вже з 1 серпня.

«По-перше, на момент затвердження нинішніх тарифів вартість електроенергії становила 36 коп. за кВт, а сьогодні це 2,25 грн. за кВт. Бачимо, що різниця справді велика. По-друге, обладнання та технічні матеріали для електротранспорту також значно виросли у ціні. І, по-третє, внаслідок змін у законодавстві зросла і мінімальна заробітна плата, і ми маємо бути спроможними її заплатити, а з нинішніми тарифами на проїзд це майже неможливо», – пояснює Іван Бондар.

За словами заступника директора з економіки ЛКП «Львівелектротранс» Олексія Зварича, сума збитків на підприємстві за останні 3 роки сягає майже 140 млн. гривень.

Додамо, як повідомляє прес-служба ЛМР, мер Львова Андрій Садовий виступив проти підняття тарифів на проїзд у електротранспорті.

Читайте також: Львів візьме 39 мільйонів євро кредиту на оновлення громадського транспорту