Як правильно сортувати сміття у Львові

Фото: EcoTown.com.ua

До кінця тижня у Львові впровадять нову систему сортування сміття

Сміттєві контейнери Львова поділять за типом відходів. Окремо сортуватимуть органіку (мокрі відходи), сухе сміття, скло й інші відходи

Сортування розпочинатимуть на тих майданчиках, що будуть порожні. До кінця тижня на контейнерах таких майданчиків з’являться відповідні наліпки. Про це повідомив директор департаменту з питань поводження з відходами Іван Рудницький.

«Стратегічно у Львові кожен день продукують приблизно 500 тонн сміття. На жаль, вивозити можемо близько 100 тонн по полігонах Львівської області, 100 тонн – за межі області. У підсумку 300 тонн залишаються невивезеними. Так, близько 9 тис. тонн зосереджено на майданчиках і на базах перевізників. Це близько 900 машин, які потрібно вишикувати в одну лінію і кудись вивезти. Нема виходу – мусимо придумати альтернативу. Давайте використовувати досвід, який є в світі», – зазначив директор департаменту з питань поводження з відходами Іван Рудницький.

«Для початку поділимо сміття на два види. Одне – мокре сміття. Друге – сухе сміття. Мокре – це зіпсовані продукти, лушпиння – те, що гниє і дає неприємний запах. Це викидаємо в контейнер, де пише «Органіка» або «Вологе сміття».

На іншому контейнері писатиме «Сухе сміття» чи «Інші відходи». В дужках буде розшифровано: «Папір», «Пластик», «Пляшка». Ідеально, якби мокре сміття ми пакували в паперовий пакет. Бо на полігоні він розкладеться і не буде таких великих проблем. Ми зможемо половину обсягу сміття, яке продукує Львів, захоронити на полігонах Львівської області.

Друга частина – сухі, інші відходи. Тут є прогрес: люди навчилися пластик кидати в окремі ящики. Просимо, щоб пет-пляшку, пластик ви скидали в ті ящики, які встановлено майже у всьому місті. А значну частину ми ще закупимо. Вони будуть з ґратками – буде видно, що це пластик. Перед викиданням пластик бажано стиснути і тоді закрутити кришечкою.

Третій ящик – «скло». Це пляшки, скляні банки – все скидаємо в один ящик. З часом навчимося сортувати скло на зелене, прозоре, коричневе.

Останній, четвертий, ящик – усі відходи, які не дають запаху, які не смердять. Якщо з тим впораємося – такої жахливої ситуації у Львові більше не буде», – зазначив Іван Рудницький.

У департаменті з питань поводження з відходами зазначають, що сортування впровадять до кінця тижня, проте відразу воно стане можливим лише для майданчиків, що будуть порожніми на той час. У міру вивезення відходів із заповнених майданчиків на них також впроваджуватимуть нову систему сортування.

Нагадуємо, у Львові також працюють пункти збору особливо небезпечних відходів. Туди слід вивозити:
– використані люмінесцентні лампи;
– батарейки та акумулятори;
– ртутьвмісні термометри та інші відходи, що містять ртуть.

Щоп’ятниці та суботи львів’яни мають можливість безкоштовно здати відпрацьовані люмінесцентні лампи та батарейки у спеціально обладнані автомобілі – екобуси. Вони працюють у місті в рамках Комплексної муніципальної програми, що покликана розв’язати проблему поводження з відходами електронного та електричного обладнання у Львові. «Львівська газета» писала, куди здавати використані батарейки та лампи у Львові.

 • Ще варто було приймати на утилізацію електроніку, меблі, одяг.
  З цього можна отримати чимало корисних ресурів!

 • Vitaliy Zubenyuk

  вже приймають: https://recyclemap.org/

 • Diana Popfaluschi

  Така практика вже існує, зокрема одяг і меблі можна віддати Емаус-спільноті “Оселя”. Вони мають контейнери у місті + можна зателефонувати і їхній автобус приїде і забере речі. Електроніку теж можна здати, попередньо розібравши на складові.

 • Ну хто буде розбирати?

 • Я маю на увазі встановити це на рівні закону, як у Німеччині 🙂

  Там за викидання електроніки у смітник штраф.

 • Tanya Verbna

  То нашоьу смітнику на Боберського це не
  загрожує. Вже три місяці не вивозять гору сміття. Тільки минулого тижня забрали з контейнерів і все.

 • Петро Навроцький

  За твердженням фахівців, найекологічніше, найекономічніше, найкраще органічні відходи скидати в каналізацію! Для цього є навіть такі собі подрібнювачі органічних відходів. Вони, правда, дорогі. Але якщо треба то можна постаратися і подрібнити те, що велике і може затриматися в трубі, руками. Зате далеко носити не треба і смердіти не буде. (Або, як це вже багато хто робить, можна готувати компост і вивозити на дачу)

 • Юрій Кушнір

  На фото Вінницькі контейнери)

 • віталік козловський

  Я вже 2 ящики паперу + мішок пластику назбирав…. Чекаю на контейнери…
  Викидувати в загальну купу не хочеться….