У Львові надзвичайно високий ризик спалахів кишкових інфекцій, – Володимир Зуб

     602  

Сьогодні, 19 червня, під час позапланового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб заявив, що в місті надзвичайно високий ризик спалахів кишкових інфекцій.

«Спостерігаючи за динамікою, яка є щодо вивезення сміття і накопичення, а також враховуючи стабільність температури, підвищення температури повітря я, як начальник управління охорони здоров’я, повинен заявити про те, що в місті надзвичайно високий ризик спалахів кишкових інфекцій. Ризик нанесення шкоди здоров’ю мешканцям таким високим, як сьогодні, ще не був. Тому, якщо ми не забезпечимо регулярний і постійний вивіз сміття, на нас можуть чекати дуже неприємні наслідки, пов’язані зі здоров’ям населенням Львова.

Мухи – це переносники інфекцій. Що більше сміття, що більше гниття – то більше мух, які летять на кухню і сідають на харчові продукти й так передають інфекцію. А з такою кількістю сміття, за умови стабільно високої температури, все це гниє – і Держспоживслужба, лабораторний центр дослідженнями довели, що відбувається процеси гниття, тобто цей процес набирає обертів. Оскільки впродовж останніх тижнів проблема аж ніяк не вирішується, а навпаки, іде до загострення, то ризики сьогодні такі, які ніколи ще в місті Львові не були.

Хочу усім нагадати, що найпростіші методи профілактики завжди є найефективнішими. Треба мити руки, треба добре обробляти харчові продукти», – додав Володимир Зуб.