Мерія Львова повторно звернеться до держвлади щодо критичної ситуації зі сміттям

У разі ігнорування – буде звертатись у правоохоронні органи про бездіяльність відповідних посадових осіб

     684  

Сьогодні у міській раді Львова відбулось позачергове засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС, під час якого наголосили на погіршенні ситуації в місті з вивезенням та утилізацією ТПВ за останній тиждень. Відтак було ухвалено рішення повторно звернутись від комісії до голови ЛОДА, секретаря РНБО, Уряду, голови ВРУ та президента України, а також окремо скерувати листи усім депутатам ВРУ та керівникам дипломатичних установ.

Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, за підсумками засідання комісії, яке відбулося минулого тижня, відповідні звернення були скеровані усім необхідним посадовим особам. Однак жодної офіційної відповіді місто не отримало.

За останній тиждень ситуація у Львові з вивезенням сміття погіршилася. На сьогодні в місті накопичено понад 8,5 тис. тонн сміття. Для його вивезення необхідно 850 спеціалізованих машин. Проблема в тому, що місто не має куди вивозити сміття. Один з найбільших перевізників – компанія АВЕ – призупинила вивіз сміття взагалі. Відтак, у районних адміністраціях відбуваються комісії з питань ТЕБ і НС для розподілу майданчиків, які обслуговувала компанія АВЕ, на інших перевізників.

Ситуація ускладнюється продовженням блокування машин, які здійснюють вивезення сміття за межі Львівської області. Як зазначив Сергій Бабак, досі до Львова не повернулись дві машини, які правоохоронні органи затримали під Києвом, хоча у водіїв були усі необхідні документи.

Щодня у Львові збільшується накопиченого сміття на 200 тонн. Як зазначив Володимир Зуб, така ситуація загрожує здоров’ю населення, адже сприяє поширенню різних інфекційних захворювань. Відтак, комісія доручила управлінню Держспоживслужби провести повторний аналіз майданчиків і заміри повітря.

Як додав Віктор Іваніцький, усі матеріали попередніх засідань комісій вилучила поліція, а членів міської комісії з питань ТЕБ і НС викликають на допити.

Відтак, комісія прийняла рішення сьогодні скерувати повторні звернення у всі державні структури про погіршення ситуації в місті щодо вивезення ТПВ, а в разі не отримання відповіді, звертатись у правоохоронні органи щодо бездіяльності відповідних посадових осіб.

Як розповів на своїй facebook-сторінці мер Львова, Андрій Садовий, «комісія з надзвичайних ситуацій Львова вкотре звернулась до Президента та Прем’єр-міністра з проханням про запровадження в місті режиму надзвичайної екологічної ситуації. На всі попередні звернення – тотальний ігнор та «хі-хі». Вершина цинізму – це облава поліції і вилучення документів і всіх попередніх протоколів комісії НС. Тим часом в місті 8500 тон невивезених ТПВ (це 850 вантажівок), які нема куди вивозити. Ситуація критична.

У суботу поліція знову затримала та намагається повернути до Львова вантажівки з УСІМА (!) легальними документами на вивезення ТПВ з міста. Підозрюю, це цілком доступно пояснює мовчанку центральної влади у відповідь на прохання Львова про допомогу».

«Нагадую львів’янам, починаючи з цього тижня ОСОБЛИВА увага сортуванню. В першу чергу будемо вивозити органічні відходи. Суворо дотримуйтесь відповідних позначок на тих контейнерах, де вони є. Інші ознакуємо протягом 10 днів», – додав Садовий.